USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області ціни на газ в червні знизяться на 7% - ФОТО

У Запорізькій області ціни на газ в червні знизяться на 7% - ФОТО

Про це стало відомо сьогодні, 18 червня, в ході засідання круглого столу на тему: «Зміни в законодавстві щодо обслуговування внутрішньобудинкових газових систем”.

У зв’язку зі змінами, що Кабмін вніс у квітні. Коливання ціни пов’язані виключно з групою Нафтогаз: по-перше, змінилася оптова ціна газу від НАК “Нафтогаз України”, по-друге, для “Укртрансгазу” введені нові тарифи на транспортування газу. Саме через зміну цих тарифів з 1 травня кожен регіон отримав свою ціну газу для населення.

Так, з 1 червня по 30 червня ціна для побутових споживачів газу в Запорізькій області складе 7536,16 гривень за 1000 куб. Ця ціна включає вартість газу, послуги транспортування, розподілу і ПДВ, що на 6,6% нижче, ніж було раніше.

Ці зміни були затверджені постановою КМУ №485 від 5 червня, які були опубліковані 11 червня.

На засіданні члени “круглого столу” обговорили також новий формат обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Тепер будинки ОСББ або керуючі компанії мають право самостійно вибрати будь-яку компанію для обслуговування внутрішньобудинкових систем. Перш ніж укласти договір зі спеціальними фірмами, необхідно пройти нелегку процедуру розмежування зон належності мереж на ті, за яку відповідальність несуть співвласники будинків або керуючі компанії і ті, які обслуговують оператори газорозподільних мереж за рахунок тарифу.

В “Запоріжгаз” відзначають, що внутрішньобудинкові мережі ніколи не перебували ні на балансі, ні у власності газорозподільної компанії. Кордон газової приналежності зазвичай знаходиться на вентилі на вході в будинок. Проектна документація повинна бути у співвласників, в разі ж її втрати власники повинні відновити її за свій рахунок протягом півроку.

Тепер же ОСББ та керуючим компаніям належить укласти колективний договір на обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Без цього договору газ поставляти не будуть.

– На сьогодні у нас вже визначений перелік видів робіт, які відносяться до технічного обслуговування. Усередині квартир теж необхідно виконувати обслуговування. Власники та управитель тепер несуть відповідальність за цю послугу, яка перейшла на вільний ринок. Демонополізація призводить до поліпшення якості послуг. Якщо ж начхати на обслуговування, то це може призвести до нещасних випадків, – розповіла технічний директор “Запоріжгазу” Тетяна Бузовський.

Представники ОСББ заявили свою стурбованість цими змінами на газовому ринку, а також відзначають, що вони не бачили, щоб газовики раніше хоч якось обслуговували ці мережі до законодавчих інновацій.

0