USD: EUR:
... в Запорожье
«Батареї гріють так сильно, що доводиться відкривати кватирку»: у запорізьких «Міськтепломережах» пояснили причину

«Батареї гріють так сильно, що доводиться відкривати кватирку»: у запорізьких «Міськтепломережах» пояснили причину

Керівник комунального підприємства «Міські теплові мережі» Олександр Грек розповів, чому в Запоріжжі не можуть знижувати температуру в батареях в аномально теплу погоду.

Про це він розповів журналістам під час прес-конференції.

«У квартирі так тепло, що доводиться відкривати кватирку», – з таким в листопаді-грудні зіткнулися багато жителів нашого міста. Керівник «Міськтепломереж» розповів, що така ситуація відбувається через недоліки радянської системи подачі тепла і гарячої води в будинки людей.

«Система централізованого опалення Запоріжжя будувалася в 70-х роках. Тоді про ціну газу та ймовірність її підвищення ніхто навіть думати не міг. Тому в ці системи закладена надзвичайна надійність (наші мережі вже відслужили два терміни служби і продовжують роботу) і відсутність будь-якої економічної енергоефективності, – розповів Олександр Грек. – Наприклад, щоб в центральній частині міста подати жителям гарячу воду, необхідно в котельнях нагрівати теплоносій до температури не нижче 65 градусів. У будинку людей вона прийде з температурою 50 градусів».

«Здавалося б, перше питання, яке повинен виникнути у людини: навіщо давати в квартиру таку гарячу воду, щоб потім її ще й розбавляти холодною. Відповідь дуже проста. Якщо температура гарячої води в мережах буде нижче 55 градусів, там почне розвиватися бактерія легионелла (викликає інфекційне захворювання легіонельоз, – прим. ред.). Законодавство України забороняє обробляти воду якимись хімічними засобами, тому єдиний спосіб – прогрівати воду до високої температури», – розповів директор комунального підприємства.

«Вода для опалення та подачі гарячої води йде по одній нитці. Коли жителі скаржаться на температуру, вони думають, що ми їх обманюємо. Насправді, ми просто дотримуємося санітарних норм. Ми не можемо на свій розсуд зменшити температуру подачі, тому що таким чином ми піддамо Запоріжжя санітарному ризику, – розповів директор «Міськтепломереж». – Проектних параметрів роботи котельні при температурі 10 градусів тепла і вище не існує. Немає можливість відрегулювати. Ми могли б просто відключити опалення, але це неможливо, тому що постраждають санітарні норми. Наслідки цього – набагато страшніше».

Нагадаємо, як уже писав «Перший Запорізький, керівник КП «Міські теплові мережі» пояснив, чому багато жителів міста не відчули очікуваного зниження оплати за опалення і гарячу воду після анонсованого зниження тарифу.


Читайте також:

Хто з прапором – тому безкоштовно: в Запоріжжі на ковзанці на Фестивальній відзначають День Соборності, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

6

Татьяна Кондратюк2020-03-14 12:15:19
Просто отключите батареи. Ведь приходя в магазин, мы же не оплачиваем за товар ,который не покупаем,нас же не интересуют проблемы в магазине???? Мы оплачиваем только за то ,что нам необходимо, так почему я должна слушать о проблемах в «Міськіх теплових мережах», я думаю что достаточно того ,что я оплачиваю все в полном обьеме и без долгов.
Татьяна Кондратюк2020-03-14 12:05:21
Сегодня 14 марта 2020года на улице весь март +10 ,+20 градусов. Топят как зимой. От духоты задыхаемся,еще и солнечная сторона. Все окна открыты . За что я должна платить????????? За обогрев набержной??????? Писала жалобу через личный кабинет,но меня заблокировали. Я пенсионерка,ну почему я должна платить за то, что мне не нужно ????????? Куда еще обратиться?
Южанка2020-01-29 09:24:01
А їм знайоме слово "модернізація"??? Газ не від учора здорожчав, і з 70-х років минулого сторіччя вже майже 50 років пройшло. Може, вже пора щось міняти у технічному сенсі, окрім здирництва зі споживачів? Але гадаю, що поки за всі витрати і втрати буде розплачуватися кінцевий отримувач, тобто ми з вами, а не компанії, що поставляють нам комунальні послуги, так воно, на жаль, і далі буде(((( поки не розвалиться зовсім((( Але й тоді таку "схему" нащо їм міняти???
Mihas2020-01-28 08:40:43
Всем не угодишь . У нас тёплые батареи и в квартире +22... Вот если бы злобы поменьше вокруг стало...
Микола питерский2020-01-24 08:55:54
Это из нас делают придурков.
Абориген2020-01-23 22:39:24
Тупой придурок вешает лапшу на уши. Это он не может или не хочет ничего делать. Да и экономически ему не выгодно.