USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі всесвітньо відомий кардіохірург закликав людей робити щеплення від COVID-19

У Запоріжжі всесвітньо відомий кардіохірург закликав людей робити щеплення від COVID-19

Bсесвітньо відомий український кардіохірург, професор, заслужений лікар України, директор Інституту серця Борис Тодуров закликав жителів Запорізької області робити щеплення від COVID-19.

Про це пише «Індустріалка».

Відомий медик розповів про це під час під час прес-конференції за підсумками проведення унікальної операції з пересадки серця.

«Я не імунолог, що не вірусолог і не епідеміолог. Але я доктор і знаю історію розвитку медицини. Я знаю, що все пандемії були переможені тільки шляхом вакцинації. Так була переможена свого часу віспа, кір і дифтерія – ті захворювання, які забирали тисячі життів щороку і спустошували цілі регіони. Тільки тотальна вакцинація допомогла позбавитися від цих пандемій. Так буде і з коронавірусом, так як він не залишає після захворювання тривалого стійкого імунітету. Навіть серед наших колег, лікарів, є люди, які перехворіли двічі, а деякі вже навіть тричі, – розповів Борис Тодуров. – Якщо ми не почнемо тотальну вакцинацію і не отвакцініруем одночасно за короткий період хоча б 65-70% населення, ми можемо ходити по колу роками. Іншого виходу, на жаль, ані теоретичного, ані практичного немає, крім тотальної вакцинації».

Також відомий лікар поділився своєю думкою щодо вакцини Covishield.

«Вакцини не діляться на індійські, китайські та американські. Вони діляться на ефективні та неефективні або менш ефективні. Ефективна вакцина – та, яка дає стійкий імунітет, стійкий титр антитіл, який утримує організм людини від повторного захворювання. Дуже заполітизована ця тема. Занадто багато бізнес інтересів навколо продажу вакцин, занадто багато політики і інтересів різних груп, які відверто спекулюю цією темою. Занадто багато диванних фахівців. Сьогодні кожна людина, яка подивився телевізор протягом двох годин, вже вважає себе фахівцем з вакцин. Вона критикує, іноді це робиться в абсолютно хамській стилі. Наприклад, в Америці, незважаючи на величезне населення, вже 20% отвакціоніровалі повторно. Вони йдуть цивілізованим шляхом. І нам сьогодні потрібно прибрати політику».

Наостанок, керівник Інституту серця закликав жителів Запорізької області зробити щеплення вакциною Covishield.

«Захворювання ковідом – це не жарти. Ви просто не бачите тих хворих, які помирають болісно в реанімації від задухи, фіброзу легенів. Помирають молоді люди, яким по 30 років, по 25 років. Сьогодні ковід не щадить нікого. Єдиний захист більш чи менш радикальний від ковіду – це тотальна вакцинація. І це не індивідуальний процес. Потрібно, щоб від вакцинувалася велика кількість населення, тоді ми можемо розраховувати на перемогу над ковідом в країні. Менше критики, більше зважених рішень. Вакцинуйтеся тим, що сьогодні є. Якщо ви завтра захворієте і будете лежати в реанімації на межі життя і смерті, тоді ви зрозумієте, що все це критиканство і всі ці непрофесійні висловлювання були марні, – підкреслив Борис Тодуров.

Нагадаємо, вакцина Covishield розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca, проводиться за ліцензійними угодами на потужностях індійського заводу Serum Institute.

Нагадаємо, Запорізька область в ніч з 24 на 25 лютого вже отримала першу партію вакцин AstraZeneca – 24 000 доз. 25 лютого у Запоріжжі вакцинували першого медика.


Читайте також:

У Запорізькій області COVID-19 забрав життя ще 14 людей

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0