USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі стартував перший обласний форум громадських організацій - ФОТО

У Запоріжжі стартував перший обласний форум громадських організацій - ФОТО

Сьогодні, 20 червня, на базі «Запорізької обласної наукової універсальної бібліотеки» проходить перший форум громадських організацій Запорізької області.

У форумі взяли участь не тільки представники різних громадських організацій регіону, а також представники Офісу Ради Європи в Україні та заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Основна мета форма – консолідація зусиль громадських організація для розвитку громадянського суспільства, проведення реформ на місцях і в громадах, підвищення громадянської непокори і правової освіти та багато іншого.

Сам форум складається з двох основних частин: дискусійної платформи про розвиток громадянського суспільства, проблеми і перспективи, презентації діяльності ключових громадських організацій та робота в секціях. Секції будуть поділені за тематикою: фінансування громадських організацій і пошук ресурсів для реалізації проектів; проблемах і повсякденній роботі активістів, а також секція, присвячена роботі волонтерського руху та АТО.

– Це абсолютно правильний крок. У всьому цивілізованому західному світі це називається «стратегічні комунікації», коли держава намагається почути суспільство, організовує майданчики, де відбуваються дискусії, в тому числі і на важкі теми. Йтиметься про те, як розвивати країну, покращувати умови життя населення в регіоні і.т.д. Мій основний месидж для громадських організацій буде в наступному: п’ятий рік поспіль ведеться процес децентралізації, філософія реформи полягає не тільки в тому, що центр віддає кошти і ресурси в регіоні, але також віддає повноваження і відповідальність на місцях. Це означає, що від активності людей, громадських організацій, активістів буде залежати контроль над тим, як використовуються ресурси і проходить реформа, – розповіла Еміне Джапарова.

Національний консультант проекту Ради Європи Ольга Коваленко підкреслила, що зараз пріоритетним напрямком є ​​навчання громадських активістів та залучення громадськості до прийняття політичних рішень.

– Форум покликаний сприяти розвитку громадянського суспільства саме в Запорізькій області, тому що в цьому дійсно є потреба. Є громадські та благодійні організації, які є провідниками між населенням і владою, – підкреслила Ольга Коваленко.

Заступник губернатора з гуманітарних питань Едуард Гугнін розповів, що тільки на базі обласної державної адміністрації працює близько 40 різноманітних координаційних рад. Зараз дуже важливо, щоб кількість переросла в якість. Для цих цілей в області виділяють мікрогрантів для проектів громадських активістів на загальну суму у чверть мільйона гривень.

0