USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі зібралися активісти з різних регіонів України, щоб подискутувати на «Урбаністичному форумі» - ФОТО

У Запоріжжі зібралися активісти з різних регіонів України, щоб подискутувати на «Урбаністичному форумі» - ФОТО

Сьогодні, 22 червня, на базі Запорізького обласного краєзнавчого музею проходить другий день «Українського урбаністичного форуму», який зібрав представників з різних регіонів України.

Темою цьогорічного форуму стало «Люди. Місто. Завод »в контексті взаємодії промисловості, громадськості та влади. Урбаністи вирішили ознайомитися з особливостями Запоріжжя і запропонувати свої кроки розвитку регіону.

– Ми вже вдруге проводимо урбаністичний форум. Його ідея полягає в тому, щоб кожен рік відвідувати інше місто і дискутувати між собою. За останні кілька років з’явилося суспільство людей, які працюють з темою міського середовища. Це можуть бути місцеві активісти, які працюють в громадських організаціях, представники бізнесу, органів влади і просто жителі. Як є конференції будівельників, юристів, також ми вирішили зібрати людей, які займаються розвитком міст, щоб обмінюватися знаннями та досвідом, – розповів організатор форуму, представник аналітичного центру СEDOS Іван Вербицький

Формат форуму передбачає презентації спікерів, дискусійний майданчик в двох залах щодо взаємодії бізнесу і громадськості, а також шляхи розвитку невеликих міст в умовах обмежених ресурсів.

Крім пленарної частини, учасників ще чекає маса цікавих екскурсій по Соцмісто, знайомство з основними пам’ятками, показ кінофільмів, обговорення культурних і соціальних проблем міста та багато іншого.

Примітно, що до конференції в області містобудування, архітектури, економіки і стратегічного планування приєдналися активісти, студенти, волонтери, представники бізнесу, міської влади та громадських організацій з різних сфер діяльності

Так, на форумі представники бізнесу розповіли про соціальні та екологічні проекти, які впроваджуть підприємства. Йдеться про модернізацію промислових підприємств на прикладі «Запоріжсталі» для зменшення навантаження на екологію, будівництво в місті нової дороги в Заводському районі, підтримка сотні проектів запоріжців на сім мільйонів гривень в рамках акції «Ми – це місто» і участь в якості спонсорів у проведенні безлічі спортивних та розважальних заходів в Запоріжжі та багато іншого.

– Зараз ми будуємо абсолютно нову об’їзну дорогу на Північному шосе в Заводському районі міста. Вона буде ширше, ніж існуюча: замість двох смуг з’явиться чотири. Також тут буде встановлено сучасне освітлення, система водовідведення. Ми плануємо, що вже в наступному місяці передамо цю дорогу на баланс міста. Наші інвестиції в будівництво дороги склали близько 200 мільйонів гривень, – розповів про один з проектів соціально відповідального бізнесу начальник відділу ПАТ “Запоріжсталь” Ярослав Криль.

Заступник директора комунального підприємства «Інститут розвитку міста Запоріжжя» Саодат Усмонова розповіла, що в планах у нового КП створити єдиний центр урбаністики в електронному вигляді, де кожен житель міста міг би ознайомитися з проектами благоустрою та оцінити їх значимість. Для активних городян і представників громадських організацій проведуть ряд навчальних тренінгів, воркшопів і семінарів про те, які зусилля необхідно докласти, щоб змінити міське середовище і провести благоустрій по всім законодавчим нормам.

-Наш інститут зараз тільки починає свій шлях. Ми розуміємо, що дуже важливо, щоб влада чула мешканців, а бізнес мав можливість подавати свої ідеї. Спільними зусиллями ми можемо зробити наше місто краще. Саме тому у мене з’явилася ідея створити програму по супроводженню використання міського середовища. Стабільний і безперервний розвиток міста може бути можливим, тільки якщо є одна цілісна концепція. Для цього нам потрібно створити єдиний координаційний центр, де були б пов’язані всі ці процеси, – прокоментувала Саодат Усмонова.

Також свою презентацію підготувала активістка з громадської екологічної організації «Дзига» Олеса Крамаренко. Спікер розповіла про те, що незважаючи на закупівлю мобільної еколабораторії, містянам не вистачає інформації про забруднення навколишнього середовища, що безсумнівно є однією зі значних проблем.

Керівник громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва акцентувала увагу на тому, що вкрай важливо зараз підвищувати активність і зацікавленість самих мешканців для якісної зміни міського простору. В даний час люди, які дійсно мають бажання проводити реформи і зацікавлені в просування цієї ідеї, мають всі необхідні ресурси для її втілення.

– Зараз нам простіше перекласти якісь проблеми, які ми як активні жителі суспільства здатні вирішувати, на когось іншого. Просто тому, що нам легше подивитися якусь нову серію серіалу і витратити свої сили і емоції на кіношних героїв. Реальне життя проходить повз і ми просто не знаємо навіть якісь цінності потрібно культивувати, чому вчити наших дітей. Нам потрібно і важливо зараз вчитися персональної відповідальності, – підкреслила Ірайсат Магомедалієва.

Після кожної лекційної частини, учасники проводили різні практичні заняття, обмінювалися ідеями і проводили роботу в командах. Уже найближчим часом стартує другий блок дискусії, де учасники форуму поговорять про взаємодію органів влади і жителів, а також обговорять питання зміни клімату, як незворотні наслідки для екології.

0