USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі ресторатори продовжують «війни» за ділянку землі під кафе на Набережній

У Запоріжжі ресторатори продовжують «війни» за ділянку землі під кафе на Набережній

Запорізька міськрада передала в оренду 0,0728 га землі на причалі Набережної магістралі під розміщення творчої майстерні. Фактично на цьому місці знаходиться кафе «Бора-Бора» і зносити його не поспішають. Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Як депутати і чиновники з легкої руки віддали землю біля Дніпра для розташування творчої майстерні, хоча на її місці несподівано з’явилося кафе, залишається загадкою.

– Там у них є договір про те, що “Бора-Бора” зносить свої забудови. Всі МАФи повністю, вони здають паспорта прив’язки, їх там 5 штук по-моєму. Це зазначено в рішенні сесії. Вони приносили, показували гарантійні листи, що все буде прибрано та приведено в порядок. Таким чином, дай Бог щоб так і йшло, всі ці “генделики” прибиралися “, – прокоментував ситуацію заступник голови земельної комісії Віталій Полюсов.

Як з’ясувалося, в незрозумілий спосіб можна “склеїти” разом кілька паспортів прив’язки на тимчасові споруди і під таким прикриттям років п’ять спокійно тримати кафе на самому березі Дніпра в людному місці. Пошук в реєстрі майна побічно підтвердив описану схему – ніякої нерухомості на ділянці за даними кадастровим номером не було оформлено. І хто фактично має право на кафе всі ці роки, Андрій Іванов або Альджабер Рамзі – встановити вкрай складно.

Власне, згідно з текстом рішення міськради, комерсантам встановили термін звільнити займаний майданчик від тимчасових споруд до кінця травня, а станом на сьогодні “Бора-Бора” працює в звичайному режимі.

Так само, при землевідведенні чиновники зробили вигляд, що повірили новим орендарям з їх планами на “творчу майстерню”. Такий крок можна пояснити тим, що громадські організації мають преференції при отриманні землі в оренду, і влада може не проводити конкурс або аукціон на право оренди.

Раніше ми писали, що влітку 2018 року мерія дозволила громадської організації «Культурне джерело» розробити землевпорядні документи для розміщення творчої майстерні. “Культурне джерело” претендувало на ділянку досить давно, ще з 2015-го року, коли одне з кафе на причалі Набережної згоріло.

Нюанс в тому, що засновники “Культурного джерела” пов’язані аж ніяк не з творчістю, а з ресторанним бізнесом. Це Андрій Волинець, Максим Рябко і Дамен Джухайна Салех. Андрій Волинець ще керує ТОВ «Венеція Спа», ПП “Рибальська М.В.” і ЧФ “Рамзі”, кінцевий бенефіціар якої Альжабер Рамзі, власник ресторану “Зірка Сходу”.

Разом з колишнім власником “Бора-Бора” Андрієм Івановим Рамзі займався запуском готелю “Венеція” і кафе на Набережній. Але десь в 2013-му році вони встигли посваритися, і за спірну ділянку біля Дніпра у них почався конфлікт в 2015-му році. А в 2016-м Іванову спалили машину, в чому він підозрював свого колишнього партнера. Номінальним власником причалу значиться давній партнер Іванова Євген Фомін, який зараз безуспішно намагається оскаржити процес передачі “Джерелу” ділянки.

Нагадаємо, раніше ми писали, що перед початком сезону між кафешками на Набережній з’явився невідомо звідки  МАФ, який представляє з себе іржаву будку. Територіально він знаходиться якраз між кафе «Пантера» і «Бора-Бора».

0