USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі тривають судові розгляди щодо закупівлі обласною лікарнею скандальних

У Запоріжжі тривають судові розгляди щодо закупівлі обласною лікарнею скандальних "швидких" на 13 мільйонів гривень

Сьогодні, 8 липня, в Комунарському районному суді продовжилося засідання у справі про нанесення державі збитків в 13 мільйонів гривень в ході проведення незаконної процедури закупівлі авто «швидкої допомоги» за рахунок субвенції з держбюджету.

В якості обвинувачуваних у справі фігурує головлікар Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка, начальниця відділу матеріально-технічного забезпечення ЗОКЛ Неоніла Добрица і екс-директор «ЛАЗу» Олександр Строганов.

На даний момент триває дослідження письмових доказів в даному кримінальному провадженні, які підготувала Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Серед них протоколи огляду медавтомобілей, заяви ряду лікарень області про реєстрацію автомобілів “швидкої допомоги”, копії акта прийому-передачі авто, копії договорів, сертифікатів відповідності, комплектації закуплених машин і багато іншого.

Нагадаємо, що, згідно з матеріалами кримінального провадження, керівництво обласної лікарні в особі головного лікаря Ігоря Шишки в 2012 році необґрунтовано провело закупівлю 26 карет «швидкої» на базі Renault Master MAF4CE-01 типу «А», вартістю в півмільйона гривень за штуку з заздалегідь обумовленим учасником торгів. На той момент фірма «ТФК «ЛАЗ» не отримувала в Державній інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я свідоцтво про державну реєстрацію зазначених автомобілів, а, отже, не могла бути постачальником «швидких». Також прокуратура звертає увагу на те, що закуплені медавто були оснащені необхідним медобладнанням і матеріалами, а тільки через кілька місяців після закупівлі були встановлені носилки.

У підсумку, за версією звинувачення, збиток державі склав 13 мільйонів гривень за рахунок закупівлі неліцензійного транспорту, який нібито неможливо використовувати за призначенням. Однак, автомобілі поставили на баланс спочатку комунальних установ, а після «Обласного центру швидкої медичної допомоги та медицини катастроф». На сьогодні скандальні «швидкі» до сих пір використовуються фельдшерськими бригадами.

0