USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі пропонують дерусифікувати вулиці: кожен охочий може підписати петицію

У Запоріжжі пропонують дерусифікувати вулиці: кожен охочий може підписати петицію

Створено електронну петицію, в якій пропонують перейменувати у Запоріжжі назви вулиць, пов’язаних із пропагандою росії.

Документ опубліковано тут.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну у багатьох містах вирішили відмовитися від топонімів, пов’язаних з російськими діячами. У трьох містах України вже знесли пам’ятники російському поетові Олександру Пушкіну.

Автор петиції проаналізував «Перелік найменувань урбанонімів на території міста Запоріжжя», на карті нашого міста зараз існує понад 200 урбанонімів пов’язаних із росією, ось кілька прикладів:

АДМ. НАХІМОВА – Вознесенівський район
АРБАТСЬКИЙ ПРОВ. – Дніпровський район
АСТРАХАНСЬКА – Шевченківський район
БАГРАТІОНА – Дніпровський район
БІЛОМОРСЬКА – Комунарський район
БОРОДИНСЬКА – Дніпровський район
БУТИРСЬКИЙ ПРОВ. – Шевченківський район
ВАЛДАЙСЬКИЙ ПРОВ. – Дніпровський район
ВЛАДИВОСТОЦЬКА – Шевченківський район
ВОЛГОГРАДСЬКА – Вознесенівський район
ВОЛОКАЛАМСЬКА – Шевченківський район
ВОРКУТИНСЬКИЙ ПРОВ. – Заводський район
ВОРОНЕЗЬКА – Хортицький район
ЖИГУЛІВСЬКИЙ ПРОВ. – Дніпровський район
ІРКУТСЬКА – Заводський район
КАШИРСЬКИЙ ПРОВ. – Шевченківський район
КУЗБАСЬКИЙ ПРОВ. – Заводський район
КУРСЬКА – Шевченківський район
КУТУЗОВА – Шевченківський район
МОЖАЙСЬКА – Заводський район
МОСКВОРЕЦЬКА – Шевченківський район
МОСКОВСЬКА – Шевченківський район
МУРМАНСЬКА – Дніпровський район
НЕВСЬКА – Комунарський район
НОВОКУЗНЕЦЬКА – Комунарський район
НОВОРОСІЙСЬКА – Шевченківський район
НОВОСИБІРСЬКА – Шевченківський район
ОЛЕКСАНДРА НЕВСЬКОГО – Заводський район
ОМСЬКА – Шевченківський район
ПІДМОСКОВНА – Шевченківський район
РОСІЙСЬКА – Комунарський район
РОСТОВСЬКА – Комунарський район
РЯЗАНСЬКА – Комунарський район
СУВОРОВА – Вознесенівський район
ТАМБОВСЬКА – Вознесенівський район
ТВЕРСЬКА – Вознесенівський район
ЧЕЛЯБІНСЬКА – Шевченківський район

Запорізькій міськраді пропонують створити експертну групу з перейменування урбанонімів, пов’язаних із росією на честь українських героїв.

Поки що петиція набрала лише 144 голоси. До кінця збору підписів лишилося 55 днів.

Читайте також:

В окупованому Бердянську «засвітився» колишній ватажок терористів «ДНР» Ігор «Біс» Безлер

Захисники Запорізької області стримують наступ російських окупантів, які продовжують руйнувати міста та села нашого регіону з «Градів» та артилерії

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

23

Андрій Запоріжжя2022-05-14 14:36:33
Для ватників, колаборантів, інших любителів росії - окупанти-пушкіністи без жодних обговорень і слухань одразу перейменували всі вулиці в Мелітополі та інших загарбаних містах. МарІуполь одразу замінили на "МарИуполь". А какая разніца? В Запоріжжі всі ці маяковські, толстиє, достоєвські, пушкіни та інші гулагівські назви мають зникнути.
Патриот2022-04-21 15:14:57
Только полный имбецил может заниматься такой ерундой, как переименование улиц, во время войны! Дайте лучше инициатору данной петиции повестку, пусть хоть что-то действительно полезное сделает для страны.
Хортица2022-04-21 11:58:11
Полностью согласна за переименование,только за названия украинских наших героев,и великих людей сделавшие большое дело для нашей страны.А вот всё, что связано с Россией и СССР полностью ликвидировать и уничтожить!
?2022-04-21 03:58:00
За 8 лет превратились в дебилов и стадо баранов , рагули с ограниченными возможностями .
Антонина2022-04-20 18:18:42
Кто это придумал- улицы переименовать. Деньги некуда девать? Помогите беженцам, которые остались без жилья . Помогите раненым солдатам, которым лечиться и лечиться от тяжёлых ран. А каким то недоумкам надо улицы переименовать. Всему свое время
Гость2022-04-20 15:07:40
Да, да !!!! Правильно, ещё нужно отозвать всех солдат с обороны , пусть поменяют в паспортах прописки с новыми названиями улиц. Потом устроить пир на весь мир, обмыть так сказать это дело. Люди вы вообще е.анулись???? Вы и таблички на домах будите менять под падающие ракеты ???
Стефания2022-04-20 14:40:01
Казак 100%,но эти кацапские упыри не поймут,они себя считают великой нацией,и ненавидят все другие народы,кто умнее,независемее и живёт намного лучше них,но сами же они рабы у своего царя,который кидает им жалкие подачки в миску,у них нет культуры,своей воли,это просто русские рабы,которые вернулись в какое-то средневековье.
Рюрик2022-04-20 14:34:38
Казак, аплодирую стоя, как дебилу. Не, с шампанским, не с водкой. С какой дырки, такие историкоманы вылупляются?
Казак2022-04-20 14:01:19
Людмила ,ты тупая манда,Ленин нам земли дал? Глубже в историю смотри,в 988 году великий князь Владимир крестил Киевскую Русь,когда на месте Москвы были сплошные леса и болота,и лишь его сын Юрий Долгорукий основал Москву,и основал русскую искусственно созданную нацию именно с подачи украинских князей.Мы как вас породили,так вас и уничтожим неблагодарные твари !!!
Жители Великой Державы Украины!2022-04-20 13:39:48
Правильно,за переименование всего,что связано с российским,и называть исключительно украинскими! Слава Украине! Смерть великой пидоРоссии.
Запорожцы2022-04-20 06:58:59
Запорожцы настаивают на лечении инициатора этой т. н. петиции и наименовании городской дурки, его именем.
Людмтла2022-04-20 05:45:18
Ленина снесли, который вам земли дал. Молодцы. Денег много. Названия улиц поменяйте. Чем вам ещё заняться. Скучно!!!
Ирина Ясина2022-04-19 23:06:24
У нас лечат от маразма и шизофрении?А если лечат то где конкретно??????
Запорожцы2022-04-19 21:34:26
Согласны на все 100% за переименование,называть улицы и скверы в честь украинских героев и защитников,а какую нибудь засраную парашу назвать в честь Путина,чтобы ссалось и сралось лучше.
Роман2022-04-19 19:50:43
Ну, а Пушкин-то в чём провинился?
Дерев'янко Світлана2022-04-19 19:21:22
Обов'язково!!! Навіть не обговорювати!!! Трошки запізно, але теж норм!!!!
Ігор2022-04-19 18:37:08
...а ще, кожного ранку ходити ходою по цим вулицям, співати, підстрибуючи гімн і плювати лайном у сторону аХресора...і буде нам щастя.
Патриот2022-04-19 18:17:26
А улицу имени генерала ФСБ не надо переименовать?
Валере2022-04-19 18:15:46
А все районы и улицы России назвать в честь В.А.Зеленского,пусть знают и помнят,кто дал жесткий отпор русским захватчикам,и не сбежал в бункер в отличии от их В.В.Хуйла.
Валера2022-04-19 17:39:17
Пропоную, назвати всі вулиці та райони ім'ям В.В. Путіна! Нехай знає, що його завжди пам'ятатимуть в Україні.
Василина Русіна 2022-04-192022-04-19 17:26:11
Я пiдтримую цю пропозицію і вважаю що у нас достатньо своїх Героїв ,яких мають знати ми і наші нащадки, ЗА
горожанин2022-04-19 16:52:37
А нащо нам вулиці - матросова, космодем"янської, маяковського і.т.п?
Нелюбова Наталия2022-04-19 16:00:44
За