USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі поліція оголосила підозру завгоспу обласної інфекційної лікарні

У Запоріжжі поліція оголосила підозру завгоспу обласної інфекційної лікарні

У Запоріжжі поліція оголосила підозру працівнику лікарні  у порушенні правил безпеки, що спричинило загибель людей.

Про це повідомляють у обласному управлінні Національної поліції.

Завідувач господарсько-обслуговувального персоналу обласної інфекційної лікарні  підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, які кваліфікуються як порушення встановлених вимог пожежної безпеки та порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей.

Поліція розпочала досудове розслідування та невідкладні слідчі заходи. Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Запорізькій області встановлено наявність достатніх доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення  завідувачу господарсько-обслуговувального персоналу  лікарні 1956 року народження 

В ході досудового розслідування встановлено, що  працівник в  порушення вимог ст. 15 Закону України «Про охорону праці» та посадової інструкції, не зупинив роботу обладнання з виконання робіт з підвищеною небезпекою, що створило загрозу життю та здоров’ю людей.  Внаслідок цього 3 лютого під час проведення кисневої терапії виникла пожежа, яка призвела до загибелі трьох пацієнтів та лікаря анестезіолога.  

4 лютого вказаній посадовій особі слідчим поліції, під процесуальним керівництвом прокуратури, повідомлено про підозру  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 270 Кримінального кодексу України, яке кваліфікується як порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі та загибель людей та ч. 2 ст. 272, яке кваліфікується як порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило загибель людей. 

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, у реанімаційному боксі COVID-відділення загинуло троє пацієнтів та анестезіолог. Їм було 91, 76 та 64 роки, лікарю – 26. Всі хворі перебували під апаратами ШВЛ. Смерть наступила від шоку, викликаного термічними опіками. Ще двох постраждалих з опіками і отруєнням продуктами горіння були доставлені в медустанови.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Степанов приїхав до Запоріжжя і побував на місці пожежі в інфекційній лікарні. Він відвідав медичних працівників, які постраждали у пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні.

Зокрема, під час пожежі у Запорізькій обласній інфекційній лікарні загинув ветеран Внутрішніх військ МВС України, полковник у відставці Захаров Олександр Семенович.

В облдержадміністрації вже вирішили виділити з резервного фонду допомогу сім’ям загиблих – по 50 тисяч гривень.

У Запоріжжі вже затримали першого підозрюваного у пожежі в обласній інфекцій лікарні – відповідального за протипожежну безпеку медзакладу.

Генпрокуратура вже розпочала розслідування причини пожежі. Сьогодні в Запорізькій облдержадміністрації відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому вже озвучили попередні причини загоряння в медустанові.

Як вже писав «Перший Запорізький, голова області Олександр Старух доручив створяти комісію для розслідування пожежі в обласній інфекційній лікарні. Найближчим часом всі лікарні області, що приймають хворих на COVID-19, будуть перевірені на предмет пожежної безпеки.

Президент Зеленский відреагував на пожежу у Запорізькій обласній інфекційній лікарні і висловив слова співчуття.


Читайте також:

Як гасили пожежу в Запорізькій обласній інфекційній лікарні, – ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

3

Адвокат2021-02-05 22:20:38
Я так и знал, что посадют завхоза. Их всегда сажали. Опять денег выделят. И опять разворуют.
Вікторія2021-02-05 11:22:59
О, знайшли стрілочника - завгоспа. А Зеленському, який на "ковідні" гроші "велике будівництво" замостирив, не треба підозру об'явити? А Степанову, міністру охорони здоров'я, такому ж нікчемі, як і президент, бо не наполіг на фінансуванні галузі і втратив час на підготовку медзакладів, не треба підозру об'явити? Звісно, це риторичні питання. Бо ж одразу було зрозуміло, що винного знайти не забаряться. От тільки головні винуватці трагедії в Запоріжжі і взагалі ситуації з лікуванням в лікарнях хворих на ковід, про благополуччя якої можновладці вже забрехались, так і залишаться непокараними.
сергей2021-02-05 11:21:30
нашли "стрелочника"... пенсионера 65-летнего , у которого не было возможности влиять на ситуацию , которому не давали денег на выполнение предписаний ДСНС... теперь посадят и отрапортуют...