USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі відбудовують чотири зруйновані росіянами багатоповерхівки: що вже зробили

У Запоріжжі відбудовують чотири зруйновані росіянами багатоповерхівки: що вже зробили

У Запоріжжі активно триває відновлення пошкоджених внаслідок ворожих ракетних ударів багатоповерхових будинків.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Зараз у Запоріжжі вже активно ведуться відновлювальні роботи у чотирьох частково зруйнованих житлових будинках, підготовку проєктно-кошторисної документації та перший етап робіт яких профінансували за кошти міського бюджету: вул. Кияшко, 22, вул. Сталеварів, 16, вул. Зестафонська, 10, пр. Соборний, 151. Ще сім багатоповерхівок (Зестафонська, 8, Незалежної України, 67, Незалежної України, 80, Кам’яногірська, 6, Миру, 14, Запорізька, 2-А та 2-Б) будуть відновлені Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури.

Про відновлення будинку на вулиці Кияшка, 22 вже детально розповідали у цьому матеріалі.

Соборний, 151

Внаслідок ракетного удару по будинку на проспекті Соборному, 151, який має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення, було зруйновано два під’їзди, загинули 15 людей. У цьому будинку першим почалися відновлювальні роботи.

«Завершили зведення вже другого поверху частини будинку, що була зруйнована. Зараз облаштовується перекриття між поверхами. Наступного тижня плануємо зводити вже третій поверх. По загальнобудівельним роботам ми рухаємося згідно графіку, – розповів директор комунального підприємства «Управління капітального будівництва» Олександр Андреєв. – Зараз утеплюються під’їзди: майже завершено утеплення чотирьох під’їздів.  Крім того, проводяться роботи по капітальному ремонту покрівлі. Наразі вже почали встановлювати нову металочерепицю. Також виконуються роботи по ремонту під’їздів та електрики. Зараз проводяться роботи по замірам вікон та балконів».

Термомодернізація буде проводитися в усіх під’їздах будинку, але тільки з внутрішньої частини. Зовнішня сторона, що виходить на проспект Соборний, має охоронний статус Міністерства культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, зараз відновлювальні роботи відбуваються за кошти бізнесу – комбінату «Запоріжсталь», який виділив на перший етап робіт 50 млн грн. У минулому цей будинок був побудований саме за замовленням заводу та введений в експлуатацію в 1955 році. Після проведення тендеру містом підрядник, визначений приватний інвестором, передасть роботу переможцю конкурсу.

Сталеварів, 16

Будівельні роботи з відновлення чотирьохповерхового будинку по вулиці Сталеварів розпочалися наприкінці червня. Нагадаємо, внаслідок удару російської ракети був зруйнований кутовий під’їзд.

«Завтра ми готуємося заливати перекриття ПМ-1. Вже виконана обрешітка по покрівлі. З понеділка покриваємо металочерепицею. З понеділка завозиться арматура для перекриття ПМ-2. Готуємо наступного тижня заходити у сусідні житлові під’їзди у квартири (для проведення ремонту, – прим.). Нараз мешканці вивозять свої речі, тимчасово не будуть там проживати», – розповів Анатолій Твердохліб, головний інженер будівельної компанії «Стройінвест», що за результатами конкурсу займається відновленням двох постраждалих будинків – на Сталеварів, 16 та Зестафонській, 10.

Нагадаємо, завдання підрядника на цей рік – відбудувати конструкції третього під’їзду на початок зими, замінити покрівлю та підключити комунікації – забезпечити роботу систем опалення та інженерних мереж. Щоб у новому році перейти до внутрішніх робіт у новозбудованій частині будинку. Відновлення чотириповерхового будинку планується повністю завершити до кінця 2024-го.

Зестафонська, 10

Також триває відновлення будинку за адресою Зестафонська, 10. Ремонт передбачає відбудову найбільш постраждалої частини будівлі та оновлення всього будинку – з ремонтом покрівлі, балконів та під’їздів.

«Змонтовано 100% всі оконні блоки. На зараз ми приступили до шпаклювання стін у декількох помешканнях. Вийшли на штукатурні роботи по під’їзду. Електромережі в квартирах ми вже змонтували, зараз комутуємо електрошафи на сходових майданчиках. Закінчена мембрана (тип безшовного покриття для пласких покрівель, – прим.) 70% житлової частини. Зараз працюємо по зруйнованій частини, завершуємо роботи», – розповів представник компанії-підрядника.

Також вже планується відновлення сусіднього дев’ятиповерхового будинку по вулиці Зестафонській, 8. Запланована вартість відбудови – 249 млн грн.

Відбудова Запоріжжя: як просуваються роботи з відновлення зруйнованих ракетними ударами РФ багатоповерхівок


Читайте також:

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0