USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі схвалили отримання пільг для підприємств, де працюють інваліди

У Запоріжжі схвалили отримання пільг для підприємств, де працюють інваліди

Сьогодні, 13 червня, в Запорізькій облдержадміністрації відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів в Запорізькій області.

На засіданні члени комісії обговорили питання отримання підприємствами, які використовують працю людей з інвалідністю, податкових пільг.

Так, пільги схвалили на півроку для підприємства «Злагода» Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Фірма займається пошиттям одягу – нижньої білизни, робочого і верхнього одягу, форми для медичного персоналу і для військовослужбовців в ООС. На фірмі зараз працює понад 50% інвалідів. Штат складається з 28 працівників. З них 16 людей з інвалідністю. Частина з них працює повний робочий день, частина погодинно.

Також пільги отримало навчально-виробниче підприємство українського товариства сліпих в Бердянську. Підприємство працює вже більше 65 років і спеціалізується на трудовій реабілітації інвалідів по зору. В даний час ручну працю витісняє автоматизація, і представники скаржаться на важкий стан, в тому числі через припинення поставок сировини- кабелів і плат з РФ. Якийсь час тут була заборгованість по зарплаті, але адміністрація запевняє, що зараз ситуація налагодилася. Учбово-виробниче підприємство також містить гуртожиток і бібліотеку з фондом спеціальних аудіо-книжок і літератури зі шрифтом Брайля.

Наостанок члени комісії розглянули проблемне питання щодо скасування пільг для центру реабілітації «Надія» в зв’язку з зауваженнями «податківців». У ДФС надіслали лист і заявили, що організація нібито не відповідає всім вимогам для передачі пільг. Зокрема, податківці не могли встановити територіальне знаходження підприємства.

– Нам надали пільги на другий квартал 2019 року. Станом на червень ми припиняємо тут свою виробничу діяльність і переводимо виробничі активи в Київську область. І подальший розгляд питання про надання податкових пільг повинно розглядатися в Київській обласній державній адміністрації. У даній ситуації позбавлення нас пільги в часі назад заборонено конституцією. Це можна робити тільки в судовому порядку, – пояснив адвокат центру реабілітації.

Підприємство спеціалізується на виробництві одягу і заявляє про низький ринок збуту в Запоріжжі. Саме тому вони вирішили переїхати ближче до столиці. Зараз там працює 19 інвалідів, що становить більше 50% від загального штату

Заступник голови губернатора Едуард Гугнін, який очолює комісію заявив, що зараз їм необхідно якось реагувати на вимоги ДФС скасувати пільги. Представники фірми заявили, що у них є всі документи про нарахування зарплати, виробничих приміщеннях. Примітно, що пільги у них діють тільки до 1 липня.

0