USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі не знають,  хто буде компенсувати збитки «Тепломережам» за новими тарифами

У Запоріжжі не знають, хто буде компенсувати збитки «Тепломережам» за новими тарифами

Зниження граничного тарифу на поставку тепла, яке днями ухвалив уряд, ляже додатковим навантаженням на місцеві бюджети. Про це повідомляють в прес-службі Офісу реформ Запорізького відділення Асоціації міст України.

На засіданні було прийнято постанову, яка встановлює граничний тариф на постачання теплової енергії для населення 1400 грн (з ПДВ) за 1 Гкал (при наявності приладів обліку) і 35,21 гривень (з ПДВ) за 1 квадратний метр (без приладів обліку).

Варто відзначити, що, за даними НКРЕКП, середньозважений економічно обгрунтований тариф по Україні на теплову енергію станом на 1 травня 2019 року становить 1807 гривень за 1 Гкал.

Не дивно, що нове рішення уряду не стосуються державних підприємств теплоенергетики, якими він управляє. Йдеться тільки про комунальні підприємства, яким тарифи встановлюються органами місцевого самоврядування.

При цьому джерела компенсації збитків комунальних теплокомуненерго також не ясні. Один з варіантів – місцеві бюджети. Однак на сьогоднішній день вони просто не мають для цього необхідних вільних ресурсів. Адже за підрахунками АМУ різниця в тарифах в результаті прийняття постанови складе мільярди гривень.

Щоб теплопостачання не припиняти, органи місцевого самоврядування будуть змушені «зняти» гроші з інших програм розвитку. В іншому випадку вже восени і взимку міста та інші населені пункти можуть просто залишитися без опалення.

Асоціація міст України категорично заявляє, що прийняття таких рішень уряду і врегулювання ситуації за рахунок місцевих бюджетів є неприпустимим і несе загрозу припинення теплопостачання міст.

Свою позицію з цього приводу висловив міський голова Запоріжжя, голова Запорізького регіонального відділення АМУ Володимир Буряк. Мер зазначив, що діючі тарифи на тепло дійсно є значним навантаженням для сімейного бюджету кожного запорожця. При цьому питання зниження вартості тепла для населення можна розглядати, але неприпустимо ставити під загрозу стабільну роботу теплового господарства в усіх регіонах України, в тому числі в Запоріжжі.

– Якщо таке рішення прийнято, держава взяла на себе таку відповідальність, зобов’язання перед громадянами, то необхідно передбачити механізми компенсації збитків комунальним підприємствам, які постачають тепло населенню. Подібні механізми є. Наприклад, компенсація різниці в тарифах за рахунок державного бюджету. Наскільки це реально реалізувати вже інше питання, – сказав Володимир Буряк.

Міський голова зазначив, що бюджет Запоріжжя сьогодні не має можливості компенсувати ці збитки за рахунок власних ресурсів. До того ж навіть зараз місто надає фінансову допомогу концерну «Міські теплові мережі» за те, що споживачі не в повному обсязі оплачують надані послуги.

2

мойша2019-06-28 17:26:31
меньше будут воровать в этих теплосетях !!!
Георгий2019-06-28 16:47:37
Вот только не надо пиздеть про убытки ! У этих Теплокоммунэнерго прибыли превышают 400 процентов !!! (четыреста). Только они всё это умело маскируют и выдают типа - "убытки"... Так что смело можно снизить тарифы до 600 грн за 1 Г.кал, это я говорю, как экономист !