USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі нагородили сотню фіналістів конкурсу соціальних ініціатив «Ми - це місто» - ФОТО

У Запоріжжі нагородили сотню фіналістів конкурсу соціальних ініціатив «Ми - це місто» - ФОТО

Вчора, 21 червня, на площі Маяковського відбулася урочиста церемонія нагородження цілої сотні фіналістів конкурсу соціальних ініціатив «Ми – це місто», який сьомий рік поспіль проводить металургійний комбінат «Запоріжсталь» спільно з підприємства Групи Метінвест.

Ініціативи надійшли від комунальних, медичних, спортивних, освітніх, благодійних та громадських установ і організацій Запоріжжя.

В цьому році на конкурс подали рекордну кількість заявок -420. Після детального аналізу в півфінал відібрали 150 кращих проектів, а після обрали сотню фіналістів, які сумарно отримають на реалізацію своїх ініціатив рекордну суму в сім мільйонів гривень.

– Є така приказка: «Якщо хочеш щось зробити добре, то зроби це сам». Ми підтримуємо цю ініціативу, тому що краще, що людина може зробити – самостійно виносити ідею створити щось корисне своїми руками. Наше завдання тільки допомогти, а не нав’язувати. Я вважаю найбільшим досягненням не ті мільйони, які ми виділили і навіть не сотні реалізованих проектів, а то, що ми розбудили ініціативу у запоріжців і вони хочуть своїми руками зробити щось нове. Я дуже гордий, що ми втілили в життя вже 230 проектів і тепер на черзі ще сотня нових, – прокоментував генеральний директор комбінату «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

Члени журі, які займаються відбором проектних заявок відзначають, що щорічно запоріжці пропонують все нові ідеї та проекти в соціальному, культурному, патріотичному, спортивному, освітньому середовищі, які цікаво буде втілювати на благо міста.

– Важливо, щоб мрії реалізовувалися. Я впевнений, що сьогодні десятки запоріжців і організацій підуть з прагненням зробити наше місто кращим. Це формат, коли люди в процесі навчаються, отримують нові навички, вибирають соціальні проблеми і створюють комплекс рішень для розв’язання важливих питань. Я дуже радий за тих людей, які взяли на себе відповідальність і вирішили принести якісні зміни. Ми знаємо багатьох, хто щороку готується до конкурсу, кожен раз коригує ініціативи і отримує довгоочікувану перемогу, – розповів заступник голови конкурсу і заступник мера Запоріжжя Анатолій Пустоваров.

В цьому році в конкурсі взяли участь не тільки громадські організації, установи, але також представники ОСББ, які виставили проекти з благоустрою, енергомодернізації своїх осель. Своїм прикладом, вони показали іншим городянам, що не варто сидіти склавши руки, а потрібно намагатися змінити хоч щось, як мінімум на прикладі свого будинку.

– Ми сьогодні стали одними з переможців конкурсу з проектом енергоаудиту будинку. Йдеться про отримання сертифіката енергетичної ефективності, комплексному утепленню системи опалення в нашому ОСББ «Толока 28». Це було необхідно у зв’язку з тарифами і постійним зростанням цін. Ми намагаємося знаходити нові шляхи, які дозволять скоротити витрати і одночасно залишать мешканців будинку в комфортних умовах. Загальна сума фінансування нашого проекту склала 100 тисяч гривень, – розповіла голова ОСББ Віра Дундукова.

Всі учасники конкурсу мають можливість на кожному з етапів отримати консультації, тренінги зі складання проектних заявок, рекомендації щодо захисту проектів і підготовці презентацій. Сьогодні вони на великій сцені отримали почесні грамоти переможців і сертифікати на реалізацію проектів.

– Я вважаю, що сьогодні не фінал, а тільки самий початок, адже від сьогодні 100 проектів починають кропітку і довгу роботу, щоб до кінця року ми отримали яскраві і повноцінні проекти. Для тих організацій, які сьогодні стали переможцями все тільки починається. На жаль, є ще 50 організацій, які не пройшли. Це завжди дуже складні емоційно і для нас моменти, і для учасників. Я впевнена, що ми зустрінемося ще в новому сезоні 2020 року і знову вийдемо на рекорд, – зазначила координатор конкурсу «Ми – це місто» Ірайсат Магомедаліева.

Нагадаємо, що корпоративна соціальна програма «Ми – це місто» була ініційована комбінатом «Запоріжсталь» і працює з 2013 року. У 2015 році до участі долучилися підприємства Групи Метінвест – «Запоріжвогнетрив» і «Запоріжкокс», а в 2018-м – Запорізький ливарно-механічний завод. За 7 років на конкурс подано 1533 заявки, які пройшли експертний відбір. В рамках соціальної програми «Ми – це місто» реалізовано 230 проектів. Загальна сума всіх грантів склала близько 21 мільйона гривень.

 

0