USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі спостерігачі розповіли про основні порушення протягом голосування

У Запоріжжі спостерігачі розповіли про основні порушення протягом голосування

Сьогодні, 21 липня, громадянська мережа “Опора” провела прес-конференцію, присвячену виявленими порушеннями в день виборів.

Як розповіла спостерігач “Опори” Таїсія Мельниченко зіпсовані 557 бюлетенів на Північному шосе були доставлені в окружну виборчу комісію і погашені. Ситуація виникла в зв’язку з тим, що окружна виборча комісія видала комісії бюлетені з “чужим” номером. Виборчий процес був відкритий із запізненням в 20 хвилин, що ніяк не вплинуло на голосування жителів. Найближчим часом активісти мають намір особисто перевірити цю інформацію.

Серед найпопулярніших порушень – незаконна агітація, відсутність запорожців в списку виборців, спроби проголосувати без паспортів, недостача плакатів кандидатів на стендах в дільничних виборчих комісіях, фіксація номерів виборців для контролю голосування, псування бюлетенів, фотографування бюлетенів, підвіз спостерігачів на певні ділянки.

-Була ситуація коли виборцю не дали можливість проголосувати з ID-картою в зв’язку з відсутністю виписки за місцем реєстрації. З втручанням нашого спостерігача вдалося повернути виборця на дільницю: йому подзвонили і дали можливість проголосувати з пластиковою карткою, – розповіла Таїсія Мальниченко.

Також спостерігачі відвідали установи виконання покарань, де зафіксували, що протоколи були заповнені членами комісії заздалегідь, що є грубим порушенням.

Координатор спостереження ГМ «Опора» Андрій Токарський розповів, що одним з найбільш частих звернень в Запоріжжі є питання щодо політичної агітації.

-Зараз по місту дійсно можна побачити залишки агітації, яку вели кандидати або партії. Відповідальними за зняття цієї агітації є відповідні комунальні установи. Партії та окремі кандидати також не втрачають можливість використовувати приховану агітацію в бігбордах, плакатах і сітілайтах, яка асоціюється у людей з певними політиками. У правовому полі їх неможливо трактувати, як агітацію, а значить неможливо притягнути до відповідальності ні тих, хто розмістив, ні тих хто замовив, – прокоментував Андрій Токарський.

Що ж стосується скандальної ситуації з невірно проставленим штампом “вибув” у відношенні кандидата в нардепи Михайла Прасолов замість Василя Полюсова, то тут спостерігачі стверджують, що помилка була всього лише на одному бюлетені, який погасили в порядку, передбаченому законодавством.

Нагадаємо, що днем ​​раніше в день тишині жителям міста і області стали масово надходити смс-повідомлення із закликом проголосувати за фейковий кандидатів. В СБУ розшукують тих, хто запустив цю агітаційну кампанію.

0