USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі можуть дозволити встановлювати заправки по сусідству з житловими будинками

У Запоріжжі можуть дозволити встановлювати заправки по сусідству з житловими будинками

Запорізький виконком дав дозвіл на розробку детального плану території для заправки поруч з будинком. Рішення було прийнято на червневому засіданні. Про це повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Ділянка площею 0,98 га розташована на перетині вул. Української та Набережній магістралі, що поруч з житловим будинком №29. По генплану, дана ділянка призначена для розміщення житлового будинку, а детальний план території потрібен, щоб змінити цільове призначення ділянки з житлової забудови на АЗС.

Нюанс в тому, що розташування заправки поруч з житловим будинком по вул. Української, 29 суперечить нормам безпеки, зазначеним в Державному будівельному нормативі Б.2.2-Х: 2018 «Планування и забудова територій» (http://dipromisto.gov.ua/files/NMD/DBN_31.07.pdf, стор.106 і нижче).

Згідно з ДБН, відстань від АЗС до житлового будинку має становити мінімум сто метрів. У даній ситуації на такій відстані від будинків знаходиться лише самий початок ділянки, що над самою дорогою. Таким чином, розмістити весь комплекс на потрібній відстані не можна. Відстань між будинком і ділянкою, в даному випадку, становить 30-40 метрів.

Крім того, рішення щодо детального плану ухвалював виконком. А, відповідно до закону, приймати рішення про розробку ДПТ повина міська рада (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1468-1).

Зараз на ділянці знаходиться газон і кущі.

Дозвіл на ДПТ дали ТОВ «Піонер Девелопмент». Компанія належить Віталію Антонову, який є власником мережі автозаправок ОККО.

З 2007-го року фірмою керував Олег Алішевскій, який пов’язаний з Володимиром Кальцевим, і «Піонер Девелопмент» був оформлений на одну з його офшорних фірм. Пізніше, в 2014-му, компанію продали нинішньому власнику.

0