USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі Господарський суд приступив до вивчення доказів у справі про виплату компаніює Фірташа 18,6 мільйона гривень боргу «ЗТМК»

У Запоріжжі Господарський суд приступив до вивчення доказів у справі про виплату компаніює Фірташа 18,6 мільйона гривень боргу «ЗТМК»

Сьогодні, 2 липня, Господарський суд Запорізької області продовжив судове засідання за позовом «ЗТМК» до кіпрської компанії Tolexis Trading Limited, що входить в Group DF бізнесмена Дмитра Фірташа.

«Запорізький титано-магнієвий комбінат» вимагає через суд у свого інвестора – компанії Tolexis T.L виконати додаткові зобов’язання, передбачені договором про заснування товариства з обмеженою відповідальністю «ЗТМК» в частині виконання інвестиційної програми технічної модернізації на 110 мільйонів доларів США. Крім цього, «ЗТМК» просить виплатити 18,6 мільйона гривень боргу за електроенергію по ДП, яку погасив завод в той час, як ці зобов’язання були враховані в тому ж договорі про заснування. У цьому договорі фігурує Фонд державного майна України і компанія Tolexis Trading Limited.

В ході судового засідання учасники сторін намагалися з’ясувати звідки взялася сума в 18,6 мільйона гривень, і хто визначив ці боргові зобов’язання.

З незрозумілої причини правозахисник, що представляє ЗТМК, не могла напевно сказати звідки була узята ця сума коштів, зазначивши лише що на момент заснування ТОВ ЗТМК було підписано угоду, якою було передбачено погасити заборгованість за електроенергію перед «Запоріжжяобленерго», яка утворилася у ДП ЗТМК за попередні роки.

Адвокат компанії «Tolexis Trading Ltd» Павло Іванов заперечував сам факт наявності простроченої заборгованості, акцентувавши увагу на тому, що немає ніяких документів, що підтверджують цей борг і в договорі про заснування також не зазначена сума коштів, яку необхідно погасити. Пізніше було передбачено виплачувати борг частинами, а значить він вже не міг бути простроченим.

Прокурор п’ятого відділу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Ярова наполягла на тому, що насправді, виходячи з рішень трьох судів, сума боргу на момент створення ТОВ ЗТМК, (листопад 2013 року) за електроенергію і зовсім перевалювала за 241 мільйон гривень. Прокурор припустила, що можливо позивач використовував суму в 18,6 мільйона гривень виходячи з підозри, яка була винесена в 2017 році директору ЗТМК Володимиру Сиваку в розтраті коштів, і для того щоб нівелювати ці звинувачення було вирішено подавати такого роду позов. Представники прокуратури не вперше висловлюють припущення про те, що насправді суть позову і доказова база не свідчить про те, що ЗТМК дійсно хоче виграти у Tolexis Trading Ltd », а швидше навіть навпаки їм було б дуже на руку, якби суд визнав , що TTL нічого не заборгував і виконав в повній мірі свої зобов’язання. Таке рішення могло б вплинути і на кримінальне провадження по Сиваку, яке зараз САП планує оскаржити в апеляції і на ще одну господарську справу щодо розірвання договору про заснування і повернення державі майнового комплексу комбінату. Виходячи з того, що остання справа також розглядається паралельно в Господарському суді Запорізької області, то не виключено, що можливо суд вважатиме за доцільне об’єднати їх.

Також на сьогоднішньому засіданні суд відхилив клопотання відповідача про поновлення строків подачі доказів, і не дозволив додати в справу ряд письмових доказів в їх числі виправдувальний вирок Заводського районного суду по Сиваку, ряд результатів експертиз, документи з загальних зборів ЗТМК і багато іншого. Суд не дозволив нічого додавати, аргументуючи це тим, що відповідач пропустив терміни подачі доказів на етапі підготовчих засідань, коли сторонам надавали люфт в півроку перед тим як господарський суд повторно повернувся до розгляду справи.

Примітно, що справа розглядається в суді з 2017 року. Суд першої інстанції відхилив позовні вимоги, і вони були розглянуті в Донецькому апеляційному суді та Верховному суді України. Останній постановив повернути справу на розгляд до Господарського суду, оскільки не були враховані певні документи.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Заводський районний суд виніс виправдувальний вирок відносно директора «ЗТМК» Володимира Сивака в обвинуваченні про розтрату коштів на суму майже півмільярда гривень. А 27 червня прокурори САП подали апеляційну скаргу на це рішення.

0