USD: EUR:
... в Запорожье
Рівно 5 років тому у Запоріжжі демонтували пам'ятник Леніну: як це було, – ФОТО

Рівно 5 років тому у Запоріжжі демонтували пам'ятник Леніну: як це було, – ФОТО

Рівно 5 років тому, 17 березня 2016 року, в Запоріжжі демонтували найбільший (залишившийся після народного «ленінопаду») пам’ятник Леніну, розташований на однойменній площі перед Днепрогесом.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Пам’ятник встиг простояти на постаменті 52 роки, він був відкритий 6 листопада 1964-го.

Процес демонтажу тривав кілька днів. 14 березня пам’ятник огородили, демонтували написи і скульптури сталевара, будівельника, колгоспниці і вченого. 16 березня розпочався демонтаж безпосередньо бронзової скульптури Леніна.

Підряднику, який виконував роботи, які не були відомі подробиці «нутрощів» пам’ятника: всі креслення знаходяться в Москві. Фігуру «вождя» від постаменту відокремлювали за допомогою алмазних пил. Цей процес затягнувся майже на два дні, тому що з’ясувалося, що всередині пам’ятник посилений металевими елементами.

Після демонтажу пам’ятник відвезли в Хортицький район, на територію комунального підприємства «Водоканал», де він знаходиться і до сьогодні. Як він виглядає сьогодні, можна бачити у фоторепортажі за посиланням.

Більше року тому, в лютому 2020 року, в рамках реконструкції площі Запорізької повністю демонтували постамент декоммунізованного пам’ятника Леніну.

У Запоріжжі зроблять реконструкцію колишнього заводу «Гамма»: відкриють кінотеатри, кафе і парк, – ФОТО


Читайте також:

У Запорізькій області за 190 мільйонів ремонтують 10 кілометрів траси на Кривий Ріг, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

5

Л.Н.2021-03-19 11:57:50
Этот , кого низвергли с постамента , между прочим , не мало сделал для страны . Под его руководством в стране прошла и электрофикация и индустриализация ... А вот нынешние руководители могут только и похвастать как разорили страну , загубили экономику и вот теперь собираются распродать плодородную украинскую землю . Этим и войдут в историю .
ЗеГигей2021-03-18 07:01:15
Кто писал текст к фото?Ваша писанина не соответствует фото,так скульптура снята,а колхозница стоит. Икак вам верить?Увас все новости не проверяют,а вы хотите в европу...
ЗеГидрант2021-03-17 21:55:27
Ч. ленин - вошь прошлого. Лежит разлагается в центре рашки. Больные руссофашисты хранят труп вошдя ч. ленина в центре своей руссофашистской столицы. Будут упокоены со воей мумией вошдя ч. ленина под песками, как египтяне со своими мумиями. Большая часть рашки и так уже упокоена, одни развалины и заплесневевшие памятники вошдю ч. ленину.
Серёжа2021-03-17 21:16:28
ты себя закопай. А Ленин - это вождь будущего!
ЗеГидрант2021-03-17 18:49:34
Красота. Закопать ещё его нужно. В навозе.