USD: EUR:
... в Запорожье
В Запоріжжі затримали трьох сепаратистів, які агітували за створення

В Запоріжжі затримали трьох сепаратистів, які агітували за створення "ЗНР"

СБУ за процесуальним керівництвом прокуратури Запорізької області провела затримання сепаратистів, які агітували за створення так званої “Запорізької народної республіки”.

СБУ затримала групу сепаратистів, яка в інтересах ворожих спецслужб розхитувала ситуацію в регіоні та пропагували ідеї «руської весни».

Зловмисники належали до одного з проросійських радикальних рухів, послідовники якого виступають за відділення південно-східних регіонів від України для створення на їх території терористичних організацій за зразком «Л/ДНР».

Після невдалої спроби захоплення влади в Запоріжжі навесні 2014 року зловмисники виїхали до тимчасово окупованого проросійськими силами Луганська. Спочатку вони допомагали бойовикам облаштовувати незаконні блокпости та барикади навколо захоплених адмінбудівель, а пізніше розпочали співпрацю із представниками так званого «силового блоку Л/ДНР».

За задумом кураторів учасники групи мали повернутися в Запоріжжя і чекати подальших вказівок. Терористи планували використовувати групу для здійснення підривної діяльності та нагнітання суспільних настроїв на мирній території України. На виконання ворожого завдання напередодні державних свят зловмисники розповсюджували в місті деструктивні матеріали із закликами до повалення конституційного ладу, насильницької федералізації та створення фейкової «Запорізької народної республіки».

Під час слідчих дій за місцями проживання учасників групи правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, медалі та нагрудні знаки так званих «Л/ДНР» і країни-агресора, амуніцію, сепаратистську та комуністичну символіку.

Кримінальне провадження розпочато за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 436-1 (поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного режиму) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Чоловік, який напав на АТОвця з битою в запорізькому супермаркеті, не визнає своєї провини

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

0