USD: EUR:
... в Запорожье
У водоймах Запорізької області виявили збудник холери

У водоймах Запорізької області виявили збудник холери

Минулого тижня фахівці Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України відібрали і дослідили на предмет холери 116 проб в водоймах.

Йдеться головним чином о пробах води Азовського моря, річки Дніпро, води інших річок і озер, стічних вод інфекційних лікарень/відділень лікувальних установ області, стічних вод до очищення, відібраних на міських і селищних очисних спорудах.

Холероподобні вібріони були виявлені в 28 пробах, що становить 24% від загальної кількості досліджених проб. Серед позитивних 5 проб води Азовського моря (Бердянськ – 3, Приморський район – 2), 11 проб води річки Дніпро (Запоріжжя – 6, м. Енергодар – 1, Кам’янсько-Дніпровський район -4), 4 проби води річки Молочна (по 2 в Мелітополі і Мелітопольському районі), 1 проба води С озера, 1 проба стічних вод інфекційного стаціонару до знезараження, 2 проби стічних вод, відібраних на очисних спорудах в Мелітополі, 4 проби води Білозерського лиману в Кам’янсько-Дніпровському районі.

Нагадуємо, що холероподібний вібріон має властивість викликати одиничні захворювання гострими кишковими інфекціями з легким перебігом і без ускладнень. Епідеміологи радять бути особливо обережними з продуктами харчування і купатися тільки у відведених для цього місцях.

– Необхідно дотримуватися правил особистої та громадської гігієни, вживати в їжу тільки продукти гарантованої якості, відстежувати термін реалізації продуктів, ні в якому разі не купувати продукти на місцях вуличної торгівлі, використовувати бутильовану воду, не брати воду з відкритих водойм для миття посуду, овочів, не ковтала воду при купанні і купатися тільки в спеціально відведених для цього місцях, – прокоментувала лікар-епідеміолог відділу особливо небезпечних інфекцій лабораторного центру МОЗ України Світлана Черненко.

0