USD: EUR:
... в Запорожье
В Україні суворіше каратимуть за керування автівкою у нетверезому стані

В Україні суворіше каратимуть за керування автівкою у нетверезому стані

Ще більші штрафи та кримінальна відповідальність – ось що чекає на водіїв, які сядуть за кермо напідпитку.

Нові правила почнуть діяти вже сьогодні, 1 липня. Якщо раніше «п’яне вождіння» вважалося адміністративним правопорушенням, то тепер за це передбачена кримінальна відповідальність, а значить – водій отримає судимість. Такий механізм працюватиме навіть для тих водіїв, які потрапилися на такому порушенні вперше.

Перелік обставин, за якими водія будуть притягувати до відповідальності, також збільшений. Не лише кермування транспортним засобом у нетверезому стані буде тягти наслідки, а й допуск за кермо нетверезої люди власником авто, вживання алкоголю після зупинки поліцією чи скоєння ДТП, відмова пройти медичне обстеження на виявлення алко чи наркотичних препаратів в організмі.

До того ж, суттєво збільшили і штрафи за кермування у нетверезому стані. Раніше перший факт порушення цього правила коштував водію 10,2 тисячі грн. Тепер же за перше порушення водій повинен буде сплатити від 17 до 34 тисяч гривень, при другому – від 51 тисячі з обмеженням права на керування до 3 років. Водійське посвідчення будуть вилучати навіть при першому випадку.

Водіїв просять бути уважними та обачними на дорогах, серйозно ставитися до правил дорожнього руху та їх нових «змін і обставин». А також – будьте уважними при спілкуванні з поліцейськими. Іноді прилади перевірки наявності алкоголю в крові можуть помилятися, і водій має право вимагати медичного обстеження у спеціальних установах.

Читайте також: В Запорізькій області викрали дівчину-підлітка: поліція відкрила кримінальне провадження

Наш Telegram-канал: https://t.me/onenews_zp

1

Ланос2020-07-01 21:54:45
В советские времена, даже помыслить никто не мог о вождении авто, под градусом. А сейчас Оно под кайфом, смеясь, предлагает обратиться при нарушении ПДД, в верховну раду.