USD: EUR:
... в Запорожье
В окупованому Бердянську найбільші підприємства тепер працюють для потреб російської армії

В окупованому Бердянську найбільші підприємства тепер працюють для потреб російської армії

Поспілкувавшись з бердянцями, які досі мешкають в окупованому місті та тими, хто виїхав з окупації, журналісти узагальнили інформацію про ситуацію на найбільших підприємствах міста.

У Запорізькій області окупований російськими військами Бердянськ поступово перетворюється на закрите військове місто.

Про це повідомляє «Бердянськ Сьогодні».

Більшість баз відпочинку та санаторіїв забрали у власників та передали під розселення мобілізованих рф та улаштування військових шпиталів. На Дальній косі улаштували полігон для тренування. Частина бердянського узбережжя, перлини Азовського моря – замінована.

Бердянський порт використовується переважно у військових цілях. Періодично через порт вивозять вкрадене зерно, але переважно переміщують ворожу техніку.

Промислові підприємства окупаційна админістрація також переорієнтували на військовий лад.

«Бердянські жниварки» після захоплення замість сільгосптехніки випускають протитанкові їжаки та буржуйки для армії окупанта. Людей працює мало. Заробітні плати дуже низькі. Основний інженерний склад підприємства виїхав.

Завод «АЗМОЛ» нічого не виробляє. Зараз окупанти переважно займаються тим, що вирізають з нього метал та обладнання. Кількість працівників мінімальна. Про відродження виробництва мови не йде.

«Бердянські ковбаси» – після скорочення штату до однієї третини, продовжують виробництво продукції, за співпраці з окупантами. Після переходу на російську сировину, якість продукту значно знизилась.

Єдина продукція, яку випускає завод залізобетонних конструкцій після захоплення його окупантами – бетоні укріплення «зуби дракона». З урахуванням швидкості їх виробництва та якості матеріалів, іноді ці «зуби» розсипаються вже при погрузці на вантажівку.

Загалом після окупації Бердянська, з нього виїхали майже 90% спеціалістів інженерно-технічних напрямків, які раніше працювали на промислових підприємствах міста. Більшість з них працевлаштувалась на промислових підприємствах Польщі, Німеччини, Грузії, менша частина знову повернулась в Україну.

Як вже писав «Перший Запорізький», окупаційна влада «націоналізувала» три підприємства відомого бердянського бізнесмена та політика Олександра Пономарьова – нафтохімічні підприємства «Агрінол» і «Азмол», а також машинобудівне акціонерне товариство «Бердянські жниварки».

На окупованій території Запорізької області загарбники змушують дітей дякувати російським військовим та співати гімн РФ


Читайте також:

Російські окупанти розмістили у бомбосховищі Запорізької АЕС понад 600 мобілізованих і курсантів

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0