USD: EUR:
... в Запорожье
В одному з міст Європи частка «зеленої енергетики» вперше перевищила генерацію ТЕС і АЕС

В одному з міст Європи частка «зеленої енергетики» вперше перевищила генерацію ТЕС і АЕС

У I півріччі в Німеччині частка електроенергії, виробленої гідро-, сонце-, і вітряними станціями (а також з біомаси) перевищила сумарно обсяг електроенергії ТЕС та АЕС. Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Вперше за підсумками півріччя в Німеччині з відновлюваної енергетики в мережу надійшло більше електроенергії, ніж дали теплова та атомна генерації разом узяті. В результаті 47,3% струму, який користувачі отримували зі своїх розеток, довелося на “зелену енергетику”, а 43,4% – на те, що генерували теплоелектростанції і АЕС», – йдеться в повідомленні.

Виробництво решти електрики забезпечило використання газу і – в значно меншій мірі – нафти. Такі дані оприлюднив Інститут сонячно-енергетичних систем Товариства імені Фраунгофера.

За словами співробітника аналітичного центру Agora Energiewende Фабіана Гайна, причин такої ситуації багато, тому говорити про тривалої тенденції поки передчасно. Перша половина цього року виявилася особливо вітряної, в результаті обсяги електроенергії, виробленої вітряками, виросли приблизно на 20% в порівнянні з тим же періодом минулого року. У той же час генерація електроенергії з використанням сонячних батарей зросла на 6%, а на газових ТЕС – на 10%.

Нарощування обсягів електрики, що виробляється з енергії сонця і вітру, і зниження потужностей вугільних електростанцій призвели до скорочення викидів вуглекислого газу. За даними Федерального об’єднання підприємств енерго- і водопостачання (BDEW), в першій половині 2019 року цей показник був приблизно на 15% нижче, ніж за аналогічний період 2018 го.

Разом з тим з приводу планів довести до 2030 року частку «зеленої енергетики» в енергобалансі Німеччини до 65% в BDEW відзначають, що цієї мети можна буде досягти тільки за умови форсованого переходу на альтернативні джерела енергії.

0