USD: EUR:
... в Запорожье
У Греції виявили унікальну археологічну знахідку віком понад 210 тисяч років

У Греції виявили унікальну археологічну знахідку віком понад 210 тисяч років

На півдні Греції виявили фрагмент людського черепа віком понад 210 тисяч років. Це найдавніші людські останки, знайдені за межами Африки, повідомляє The Guardian.

За даними видання, осколок черепа був знайдений в печері Апідіма на півострові Мані в південній частині Пелопоннесу. Якщо вік останків буде підтверджено, то виявиться, що Homo Sapiens прийшли з Африки в Європу більш ніж на 160 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього.

Осколок черепа був знайдений під час розкопок печери Апідіма ще в кінці 1970-х років, після чого був переданий в музей в Афінах. Він не викликав великого інтересу, поки дослідники з Тюбінгенського університету (Німеччина) не вирішили перевірити його вік. Вони зробили комп’ютерну томографію осколка, на підставі якої побудували 3D-моделі черепа. В результаті вчені прийшли до висновку, що збереглася задня частина черепа характерно для Homo Sapiens, а не неандертальців, як вважалося раніше.

Зараз вчені вважають, що масове розселення людей за межами африканського континенту почалося близько 70 тисяч років тому. Правда, давніші людські останки знаходили поза Африки і раніше – наприклад, в Ізраїлі. Однак, як зазначає The Guardian, це були короткі і невдалі подорожі, оскільки першопрохідці в результаті вимерли.

2

Николай2019-07-17 21:11:54
в США кот чудом выжил после урагана в Нью-Джерси; в Великобритании принц Гарри споткнулся о тротуар; в Германии баварское пиво получилось ещё вкуснее; а в Китае на площади казнили коррупционеров ; а ещё в Индии линчевали за колдовство. Но вот какое мне дело, что на другом континенте кнашли какой-то череп и вообще, что ещё произошло в точке X, если там как минимум не началась третья мировая война, глобальный кризис, не был открыт Б-г и не требуется помощь попавшим в бедствие?
Петр Николаевич2019-07-15 12:39:30
В Киеве на улице Исаакяна 18 группа людей допустила растрату огромных средств народа и государства.