USD: EUR:
... в Запорожье
Зменшили кількість блокпостів та отримали розпорядження про евакуацію: у Запорізькій області окупанти масово перевдягаються у цивільний одяг

Зменшили кількість блокпостів та отримали розпорядження про евакуацію: у Запорізькій області окупанти масово перевдягаються у цивільний одяг

На тимчасове окупованих територіях Запорізької області російські загарбники стали перевдягатися в цивільний одяг й пересуватися по місту на велосипедах чи скутерах. В окупованих населених пунктах ворог зменшив кількість своїх блокпостів. Водночас інформації про те, що колаборанти виїжджають з окупованих території не підтверджуєтеся.  

Про це повідомляють «Новини Приазов’я»

Окупаційна адміністрація Полог отримала розпорядження на евакуацію. Однак наразі окупаційні чиновники та колаборанти не залишають місто. В Пологах стало менше російських військових та техніки, каже міський голова Юрій Коноваленко. Ворог залишив буквально декілька блокпостів, які сьогодні стоять порожні.

«Наші жителі констатують, що вони (авт.: загарбники) перевдягаються у цивільний одяг і їздять містом на велосипедах, скутерах, тобто менше намагаються рухатися технікою», – каже він.

В самому місті мирним мешканцям складно купити щось за гривні. Є поодинокі випадки, коли хтось на свій страх і ризик продає товари не за рублі, але люди не розголошують, хто це, адже це небезпечно. Деякі люди наважуються виїхати з окупації.

«Майже щоденно, оплачуючи значні кошти, 300-600 доларів, наймають перевізників або своїми машинами виїжджають. У нас є декілька людей, які буквально за останні пару днів приїхали сюди (на підконтрольну Україні територію – ред.). Особливо з тих населених пунктів, де зараз поруч активно йдуть бойові дії. У людей просто вже немає змоги сидіти тижнями у підвалах. І вони нарешті набираються сміливості, залишають свої домівки й приїжджають», – повідомив Коноваленко.

По Токмаку, який знаходиться в окупації з 25 лютого 2022 року, російські військові переміщуються в межах громади, в залежності від обстрілів їхніх позицій. Вода й світло в місті є, а от зв’язок часто відсутній.

«Люди думали, що пересидять і буде все добре, але час трохи затягнувся і багато людей залишились в Токмаку. Наразі вони готові виїжджати. Але виїжджати треба ще через Росію, через Ростов, через країни Балтії, а це дуже дорого коштує», – пояснює начальник міської військової адміністрації Токмака Олександр Чуб.

Багато російських солдатів у Мелітополі переодягаються в цивільний одяг. Також в місті збільшили кількість блокпості. Загарбники здійснюють тотальну перевірку місцевих жителів та автівок. Десятки людей після перевірок потрапляють до комендатури, їх подальша доля невідома, повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Ці фільтраційні заходи спрямовані не лише на українське населення, а й ще для того, щоб перевіряти дезертирів і тих, хто порушує дисциплінарний статут російських військ. Я думаю, що це така подвійна мета – протидія українському населенню, протидія партизанському руху, а також виявлення дезертирів російської армії», – додав депутат Запорізької обласної ради Павло Тімофєєв.

Мелітопольські колаборанти наразі залишаються у місті. До Мелітополя приїжджають російські чиновники. Ворог проводить ротацію для підсилення.

«До місцевих колаборантів довіри немає. Відряджаються з різних регіонів Росії на окупаційну територію Запорізької області деякі посадовці. Нещодавно був змінений ректор так званого Мелітопольського державного університету на представника Санкт-Петербургу. Нещодавно були зміни в окупаційній адміністрації Мелітопольського району. Всіх місцевих колаборантів вони взяли на облік, щоб не було безконтрольного виїзду на територію Криму і далі», – розповів Тімофєєв.

На анексованому півострові з’явилася олія з українським маркуванням: підприємство знаходиться на окупованій частині Запорізької області.


Читайте також:

Європарламент підтримав резолюцію з вимогою припинити переслідування підлітків із Бердянська.

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0