USD: EUR:
... в Запорожье
Україна відновлює економіку через промисловий сектор: для оборони, відбудови держави і поповнення бюджету

Україна відновлює економіку через промисловий сектор: для оборони, відбудови держави і поповнення бюджету

Реальний сектор економіки стає рушієм змін та надійною опорою держави під час війни.

З перших днів повномасштабної війни українська економіка перейшла у режим роботи під час воєнного стану – це необхідно для фінансування оборони країни.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він закликав бізнес відновлювати свою роботу там, де це можливо для того, щоб наповнювати бюджет. Це й буде найкращою допомогою в обороні держави.

«Без економіки не можна виграти війну, тому що вона має забезпечувати військові потреби, має забезпечувати виплату соціальних зобов’язань, виплату зарплати та забезпечувати всю військову промисловість», – наголосив голова уряду.

За словами прем’єра, в 10 областях, де ситуація не є простою, розташовані підприємства, які складали близько 50% ВВП країни. На початок війни МВФ прогнозував падіння у приблизно 10%.

«Ми бачимо, що зараз, коли відбуваються військові дії, а також не пройшов перший шок від початку війни, за нашими оцінками – це коливання 35% і трошки вище, – зазначив Денис Шмигаль. – Далі все буде залежати від того, як економіка та бізнес оговтаються, залежить від експортних галузей, де ми зараз перелаштовуємось з морських поставок на залізничні через Східну Європу. Всі ці речі також будуть впливати на ВВП».

Також він зазначив, що на експертному рівні підраховуються збитки, завдані російською військовою агресією. Їх можна поділити на кілька категорій – інфраструктурні, втрати економіки та збитки, отримані державою внаслідок зменшення ВВП в перспективі.

«Друга частина – підрахунок втрат нашої економіки. Це падіння ВВП в розрахунку на місяці, коли у нас будуть тривати бойові дії. Це недоотриманий прибуток та невкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками ця сума складає понад 290 мільярдів доларів», – повідомив Денис Шмигаль.

Разом з тим, голова уряду зазначив, що завдяки тому, що підприємства дуже відповідально сплачують податки, держава має змогу повністю виконувати свої соціальні зобов’язання.

Загалом, за його словами, серед бізнесу понад 50% опитаних в областях, де немає військових дій, залишаються працювати, 34% зупинились, але мають намір відновити роботи. Головна мета на сьогодні – аби всі ці підприємства працювали стабільно.

Окреме питання – стратегічні підприємства, які мають працювати і для армії, і для відбудови держави, і для наповнення бюджету. На початку тижня міністри почали візити до великих підприємств, драйверів збільшення ВВП.

«Дивимось, чим уряд може допомогти, вирішуємо проблеми. Я розмовляв з Arcelor Mittal – вони пообіцяли, що комбінат починає відновлення роботи. Будівництво потребує арматуру, починаємо розкручувати маховик економіки», – запевнив Денис Шмигаль.

Крім того, він наголосив, що бізнес готовий експортувати. Завдання уряду – розширити можливості для цього експорту, збільшити кількість пунктів пропуску, напрацювати альтернативі шляхи.

Нагадаємо, у зв’язку з бойовими діями у Запорізькому регіоні Група Метінвест перевела комбінат «Запоріжсталь» в режим гарячої консервації. Гаряча консервація передбачає призупинення та переведення промислових агрегатів на тихий хід, з можливістю швидкого запуску обладнання та відновлення колишніх обсягів виробництва в майбутньому.

Зараз на підприємстві продовжують відвантажувати продукцію для європейських споживачів та розглядають можливість запуску одного з цехів холодної прокатки для того, щоб поновити виробництво холодних рулонів сталі та відвантажувати їх клієнтам. Це допоможе підтримувати економіку держави у складний воєнний час.

Бізнес в умовах війни: хто зазнав найбільших втрат та як відновлюються підприємства


Читайте також:

Економіка має працювати для обороноздатності держави, – голова Запорізької області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0