USD: EUR:
... в Запорожье
Україна спеціально підвищує рівень води, щоб затопити Запорізьку АЕС: росіяни поширюють черговий фейк

Україна спеціально підвищує рівень води, щоб затопити Запорізьку АЕС: росіяни поширюють черговий фейк

Російські пропагандистські медіа поширюють фейкову інформацію про те, що українська влада нібито «спеціально підвищує рівень води у Каховському водосховищі, щоб «затопити» Запорізьку атомну електростанцію.

Про це повідомляє антидезінформаційний проєкт DisinfoChronicle «Детектора медіа» з посиланням на StopFake.

За версією російських пропагандистів, Україна вживає таких заходів, щоб «створити умови для форсування Дніпра, зокрема для захоплення Запорізької АЕС».

Обережно, російська пропаганда!

Насправді ж українська влада не затоплює власні території, збільшення рівня води в Дніпрі зумовлене лише весняною повінню.

За словами гідролога, кандидата географічних наук Костянтина Данька, затоплення Запорізької АЕС неможливе, адже її інфраструктура за замовчуванням розрахована на максимальні рівні в Каховському водосховищі.

Науковець також спростовує наратив, що через неконтрольований викид води Києвом та через потужний тиск прорве дамбу Каховського водосховища. Він зазначає, що споруда будувалася з розрахунком усіх ризиків як природного, так і антропогенного характеру, і гребля здатна витримати тиск води на високій швидкості. Але прорив може статися через постійні обстріли гідроспоруди росіянами.

Також російська пропаганда поширює наратив, що Україна спеціально стримувала воду на початку 2023 року, щоб осушити Каховське водосховище та влаштувати потоп навесні. Насправді ж, під час відступу з правого берега Дніпра восени 2022 року російські військові обстріляли Каховську ГЕС та відкрили шлюзові камери в машинному залі. Через це цілісність греблі була порушена, відтоді, за словами Костянтина Данька, на Каховському водосховищі йде постійне безконтрольне скидання води.

Як підсумовують фактчекери DisinfoChronicle, у такий спосіб російські пропагандисти, використовуючи тактику віддзеркалення, намагаються перекласти відповідальність за злочини РФ на українців.

Загибель риби і нестача води: як росіяни влаштували екоцид на Каховському водосховищі


Читайте також:

Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0