USD: EUR:
... в Запорожье
Удари по Дніпровській ГЕС: загарбники завдали шкоди водним біоресурсам майже на 160 тис грн

Удари по Дніпровській ГЕС: загарбники завдали шкоди водним біоресурсам майже на 160 тис грн

У п’ятницю, 22 березня, російська армія здійснила масований обстріл Запоріжжя та Запорізького району. По Дніпровській ГЕС було два прямі влучення. Зараз у Запорізькій області працюють представники Міндовкілля, Державна екологічна інспекція України та Державне агентство водних ресурсів України.

Про це повідомляють у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Локалізацію наслідків обстрілу ДніпроГЕС та можливі подальших екологічних наслідків були обговорені під час координаційної наради за участі голови Запорізької ОВА, заступниці Міністра захисту довкілля, Держекоінспекції, Держводагентства, ДніпроГЕС, ДСНС та Спеціалізованої екологічної прокуратури.

На цей час ситуація на греблі контрольована, кажуть в Укргідроенерго. Загрози прориву греблі немає. Також наразі не фіксують витік нафтопродукту, який спостерігали після ворожих ударів.

Про зменшення концентрації нафтопродуктів у воді говорять і лабораторні дослідження, повідомляють у Держекоінспекції.

Відзначимо, що після підриву російськими військовими Каховської ГЕС влітку 2023 року, водозаборів нижче за течією річки Дніпро здійснювався лише на території Біленьківської громади. Наразі він призупинений.  

«На вечір 23 березня, за даними Держекоінспекції, орієнтовна шкода водним ресурсам склала 159 308 гривень. Триває обрахунок збитків, завданих засміченням ґрунтів та внаслідок викидів шкідливих речовин в атмосферне повітря. Всі розрахунки та матеріали будуть надані Міндовкіллю та правоохоронним органам», — кажуть в Міністерстві.

До ліквідації усіх наслідків російського обстрілу фахівці регулярно проводитимуть моніторинг якості води в річці Дніпро.

Пошкоджено майже 500 будинків, 10 зруйновано вщент: внаслідок ворожого обстрілу в багатоповерхівці Запоріжжя пошкоджені несучі конструкції


Читайте також:

В окупованому Бердянську загарбники вбили людину, — ЗМІ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0