USD: EUR:
... в Запорожье
Діагноз онкологія: у Запоріжжі розвінчали міфи і домисли про рак, а також розповіли, як уберегти себе від захворювань

Діагноз онкологія: у Запоріжжі розвінчали міфи і домисли про рак, а також розповіли, як уберегти себе від захворювань

Сьогодні, 8 листопада, в конференц-залі Edison space відбулася панельна дискусія, присвячена особистісної психогігієні, яка безпосередньо впливає на психосоматичні захворювання.

Організатором заходу виступила громадська організація «Екосенс». Основною темою зустрічі стало одне з найстрашніших захворювань – рак.

За статистикою, в Запорізькій області налічується близько 48 тисяч людей з онкологічними захворюваннями. Щорічно первинний діагноз «рак» отримують від 5 до 7 тисяч жителів області. При цьому Запорізька область серед всіх регіонів України займає далеко не перше місце. Лідерами по захворюваності є Кіровоградська, Херсонська і Дніпропетровська область.

– Є думка що саме образа є спусковим фактором, який не дає імунітету виявляти клітини, які збилися зі свого істинного шляху і почали розвиватися. Також деякі автори зазначають про вплив страху на онкологічні захворювання, – розповіла організаторка заходу Вікторія Сокіл.

5be5a53b89d5f_dsc_0012

Міф №1. Онкологія – це вирок: всі зусилля, гроші і лікарі не мають значення.

Причиною захворювань можуть слугувати безліч факторів: згубна звичка – паління, харчування шкідливими продуктами (ожиріння), зловживання ультрафілетовимі випромінюванням, залежність від алкоголю, забруднене навколишнє середовище, інфекції, професійні канцерогени і генетична схильність.

Як розповіла психотерапевт і психоневролог Анна Прішутова, якщо у людини є бажання жити, то вона підключить всі ресурси і сили організму, щоб побороти будь-які хвороби.

– Я не прихильник тієї теорії, що всі захворювання нібито від образи. Точно відомо одне: чим раніше діагностувати онкологію, тим ефективнішим буде лікування. Велику роль в нашому житті має страх. З ним потрібно взаємодіяти, – зазначила психолог.

Головлікар “Запорізького обласного онкологічного диспансеру” Михайло Есаянц розповів, що думка, яка існує в народі, нібито рак це невиліковне захворювання, не відповідає дійсності. Сам по собі стрес викликає патофізіологічне замкнуте коло, який розвиває гіпертонію, виразкову хворобу і безліч супутніх хвороб.

– Є таке поняття, як метастазування – це пухлинний ріст в результаті поширення клітин з первинного місця в інші тканини. На сьогодні Запорізька область займає четверте місце в Україні по онкозахворюваності. Щорічно вмирають близько чотирьох тисяч чоловік. Рак лікується, проте дуже важливо своєчасно діагностувати процес. Наприклад, на першій стадії пацієнти успішно проходять лікування в 87-98%, – розповів Михайло Есаянц.

61

Міф №2. Якщо постійно замислюватися про хворобу, то рано чи пізно вона тебе наздожене

В останні кілька років фахівці стали виявляти збільшення випадків канцерофобії. Мова йде про гострий страх онкологічних захворювань.

Люди, які страждають канцерофобією, з одного боку звикли постійно знаходити у себе якісь симптоми, які говорять про будь-які зміни в температурі тіла, тиску, самопочутті. З іншого боку, ці люди десятою дорогою обходять діагностичні кабінети і потребу зробити скринінг.

– Якщо з’являються хоч якісь симптоми, не треба чекати і затягувати. Потрібно пройти обстеження і, в разі необхідності, якомога швидше приступити до лікування, – розповів Михайло Есаянц.

Лікар порадив не впадати в паніку в разі рекомендацій пройти операцію і хіміотерапію, оскільки це можливість продовжити життя. Існують три комбінованих способи лікування: оперування, хіміотерапія та променева терапія.

– Від 40 до 50% випадків виникнення раку можна не допустити. Наприклад, ризик виникнення раку кишківника з’являється після 50 років. По досягненню цього віку фахівці Національного інституту раку рекомендують кожні три роки проводити скринінг. Профілактика раку – здоровий спосіб життя, вживання клітковини, відмова від алкоголю і куріння, контроль маси тіла, – розповів Михайло Есаянца.

Статистистика говорить, що в Україні найбільш поширеним онкозахворюванням називають рак шлунково-кишкового тракту. В останні кілька років рак значно “помолодшав” і третина пацієнтів – це люди у віці до 30 років.

5be5a53dc3de6_dsc_0008

Міф №3. Харчування не може ніяк вплинути на онкозахворювання.

Харчування є однією з причин, що провокують ряд різних захворювань. У тому числі і онкологію.

В першу чергу запорожцям необхідно збалансувати свій раціон і збільшити споживання рослинної їжі – фруктів, овочів і клітковини. Медики рекомендують також знизити споживання жирної їжі і солодощів. При цьому особливу небезпеку становить сіль і все напівфабрикати, які готуються заводським способом. До речі, глутамат натрію, який включений в більшість готових продуктів, побічно входить в число канцерогенів, які сприяють формуванню і розмноженню злоякісних клітин.

Клітковина є профілактикою раку кишечника. Тому що вона виводить токсини і здійснює свого роду «масаж зсередини», в результаті чого нормалізується перистальтика і відсутні неперетравлені продукти обміну речовин. У профілактиці раку кишечника на першому місці стоїть капуста. За всіми рекомендаціям дієтологів найкориснішою з класу хрестоцвітних вважається брокколі, хоча і інші види капусти не менше корисні. Згідно з дослідженнями американських вчених, капуста в залежності від способу її приготування кожен раз виробляє різні корисні речовини. Вона повинна бути в раціоні завжди. Видів капусти багато і вона ніколи не набридне. Напередодні зими прийнято квасити капусту. У ній йде збереження вітаміну С, клітковини, сам капустяний сік позитивно впливає на кишечник і шлунок і там безліч мікроелементів.

Крім цього, дівчатам і жінкам рекомендують проводити вакцинацію шийки матки.

“Рак – не вирок. Не треба боятися”

102-min

Своєю історією поділився запорізький журналіст і редактор порталу “Zabor” Костянтин Алексєєнко, у якого в минулому році діагностували “рак кишківника”.

Він розповів, що симптоми “вилізли назовні” після видалення зуба. Його лікували три гастроентеролога, які дружно “годували” його таблетками, але ні до якого результату це не привело. Тільки в лікарні “Радіоприладу” йому запропонували пройти ендоскопічне обстеження. Про страшний діагноз він дізнався тільки через півроку.

– Сьогодні я знаю про інші ефективні способи обстеження – МРТ і КТ. Багато хто вважає, що це не дешево, але здоров’я дорожче будь-яких грошей, – розповів Костянтин Алексєєнко.

За словами Костянтина, велику підтримку йому надали друзі і знайомі. Його направили на лікування до столиці. Там лікар сказав, що необхідно проводити операцію, проте в Інституті раку йому призначили хіміотерапію і лікування променевою терапією.

– Після цієї хвороби я переоцінив своє життя і став ще більше цінувати сім’ю. Дуже важливо проходити цей теоністий шлях разом з близькими. Хвороба перемагається гумором і позитивом. Нас навіть змушували дивитися комедії, – розповідь журналіст.

Зараз Костянтин успішно пройшов лікування і наполягає на тому, що всі труднощі можна подолати. Головне – ретельно стежити за своїм здоров’ям і не затягувати з обстеженням при будь-яких симптомах.


P.S. Сьогодні в Україні святкують День української мови та писемності. Сайт «Перший Запорізький» долучається до святкування та в цей день публікує всі новини державною мовою.

0