USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі розпочався п’ятий всеукраїнський екологічний форум

У Запоріжжі розпочався п’ятий всеукраїнський екологічний форум

Сьогодні, 14 вересня, у Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» розпочався Міжнародний екологічний форум «Еко Форум – 2021».

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Цього року форум традиційно об’єднав експертів з питань охорони довкілля, представників бізнесу, науки, освіти і всіх небайдужих до питань екології громадян.

«За п’ять років екологічний форум у Запоріжжі, який розпочинався, як захід обласного статусу, набув міжнародного рівня і сьогодні збирає до участі багато учасників з-за кордону. Основне питання, яке розглядається на цьому форму, це покращення екології. 6 років тому міська влада підписала з 16 промисловими підприємствами Запоріжжя угоду про співробітництво. Сьогодні вже таких підприємств майже вдвічі більше. Запорізький бізнес вклав до 2 мільярдів інвестицій власних коштів у екологічну модернізацію свого виробництва. Минулого року було підписано продовження цього співробітництва. Ми будемо продовжувати у цьому напрямку, – зазначив під час урочистого відкриття форуму міський голова Запоріжжя Володимир Буряк. – Окрім цього, у місті реалізуються дві великі програми. Це ревіталізація малих річок та  озеленення міста. Бюджет міста – більше 7 мільярдів гривень, але цього недостатньо, щоб самотужки вирішувати на рівні міста всі ці проблеми. Саме тому ми збираємося разом на екологічному форумі для співробітництва влади, бізнесу та громадськості, щоб обговорювати проблеми, підписувати документи та звертатися до центральної влади».

Протягом двох днів форуму заплановані виступи понад 90-та закордонних та українських спікерів у рамках 12-ти основних локацій.

«За останній рік Україна підвищила ВВП на 6%, і це не межа. COVID-19 забрав багато з цього здобутку. Але головне – бажання бізнесу та влади до співробітництва. Як людина, яка багато працює з іноземними інвесторами, можу сказати, що в будь-якій справі важливо не те, що декларується на намірах, а те що робиться – результат, – сказала голова Запорізької обласної ради Олена Жук. – Дуже приємно бачити тут багатьох депутатів обласної ради. Це свідчить про те, що питання екології є одним з найпріорітетніших і турбує усіх. Якщо нам дійсно важливо, де будуть жити наші діти, ми маємо працювати разом».

«Запорізька область має велике техногенне навантаження. Неминучий наслідок промислового розвитку області – це викиди та накопичення відходів. Окрім того, важливе питання, яке сьогодні стає надзвичайно актуальним, це зміни клімату. Проведення екологічного форуму сприятиме пошуку методів та засобів вирішення болючих питань, – розповів перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Володимир Шустов. – Влада, бізнес та суспільство мають співпрацювати над розвитком нашого регіону. Обов’язок усіх нас полягає у турботі до нашої природи».

Головна тема екологічного форуму цього року – впровадження локальних ініціатив у контексті Європейського зеленого курсу. Це програма захисту клімату та довкілля, започаткована ЄС, спрямована на мінімізацію викидів у атмосферу та нульовий баланс викидів парникових газів до 2050 року. У 2014 році Україна підписала угоду про асоціацію з Європейським Союзом і взяла на себе зобов’язання адаптувати європейські цінності у своє законодавство..

«Поки зелений шлях багатьом здається великим монстром без явних контурів. Хоча багато в цьому питанні досі дійсно не до кінця зрозуміло, все-таки напрямок зеленого курсу вже визначений. Тема кліматичних змін є однією з домінуючих тем політики Європейського Союзу і особливо нашої країни. Ви могли бачити в новинах кадри катастрофічної повені в Німеччині. Це ще раз підкреслює, що наша країна не може дозволити собі ігнорувати цю тему. Скоро німці підуть на вибори і кліматична роль буде пріоритетною при виборі депутатів. Тому великі шанси на перемогу дають Партії Зелених, – поділився директор київського бюро Фонду ім.Генріха Бьолля (Німеччина) Йоханнес Фосвінкель. – Зелений курс дає великі шанси для України, яка межує з ЄС: від виробництва до інвестицій в сучасне виробництво. Але зелений шлях буде успішним тільки тоді, коли буде не просто рішення уряду, але і локальні ініціативи. Тому цей форум і дуже важливий. Він дає можливість обмінюватися досвідом».

Перший день форуму майже повністю буде присвячений участі України у європейському зеленому курсі.

«Зміни клімату та захист навколишнього середовища – сьогодні найважливіші питання у всьому світі. Європейський союз є лідером на міжнародному рівні у цих питаннях. Активно реалізується Паризька угода 2015-го року, яка спрямована на стримання кліматичних змін – потепління нижче рівня 2 градусів за Цельсієм. Також є додаткові завдання знизити викиди на 35%. У 2019 році підписана «Зелена угода». Завдання – стати кліматично нейтральним континентом до 2050 року, сталий розвиток та надання імпульсу новим технологічним рівням, – зазначила генеральний консул ФРН у Донецьку (офіс – м. Дніпр) Таня Байєр. – Економіка вашої країни залежить від важкої промисловості та сільського господарства, а тому Україна не може стояти осторонь від «Зеленої угоди». Проведення цього екологічного форуму на сході України, де зосереджено багато промислових майданчиків та сільськогосподарських угідь, демонструє, що Україна буде активно залучатися до цих процесів захисту навколишнього середовища та клімату».

У програмі «Еко Форуму» будуть працювати тематичні секції на теми енергоефективності та відновлювальної енергетики, управління водними ресурсами, захисту атмосферного повітря та управління промисловими та побутовими відходами. Також під час заходу будуть оголошені підсумки Всеукраїнського студентського конкурсу проектів з екологічного менеджменту.

Традиційно активну участь у форумі беруть підприємства Запорізького регіну. Невід’ємна складова заходу – спеціалізовані виставки «Енергозбереження», «Еко Лавка EXPO».


Читайте також:

В Україні введуть привілеї для вакцинованих від COVID-19: МОЗ повідомило подробиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0