USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі, не чекаючи «гарячого» сезону, приступили до знищення амброзії

У Запоріжжі, не чекаючи «гарячого» сезону, приступили до знищення амброзії

У різних районах Запоріжжя вже ведуться роботи по ліквідації карантинних рослин. З серпня у алергіків починається самий проблемний період через сезон цвітіння амброзії.

Дослідження показують, що на утворення однієї тонни сухої речовини, амброзія виносить з ґрунту 15,5 кг азоту, 1,5 кг фосфору, а також близько 950 тонн води.

Амброзія засмічує вулиці і двори, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок, пустирі та інші зелені зони міста – парки, сквери.

Не секрет, що карантинні рослини чинять негативний вплив на здоров’я людини. Пилок карантинних рослин (амброзія, полин, лібідо, соняшник і ціклохени) є сильним алергеном і викликає алергічні захворювання -бронхіальну астму, алергічний риніт, атопічний дерматит, контактний дерматит. У фазі цвітіння амброзія виділяє велику кількість сапоніну, що викликає алергію у багатьох людей.

Класифікують три методи боротьби з карантинними рослинами: механічний, хімічний і фітоценотичний.

Під механічним методом розуміють покіс трави та ручне викорчеваніе рослин, хімічний – обробка амброзії спеціальним препаратом «Стоп-амброзія», який пригнічує ріст і подальший розвиток карантинних рослин. Нарешті, останній метод – фітоценотичний, який представляє з себе перекоп грунту з подрібненням рослинного залишку і висадка газонів.

У Запоріжжі стартували з покосу, а зараз підрядні організації проводять обробку за допомогою хімічного методу. Минулого тижня по численним зверненням місцевих жителів обробили територію берегоукріплення Дніпра в Заводському районі міста.

– Обробляємо території Запоріжжя за цією технологією вже четвертий рік. Там, де ми вже попрацювали, як показує практика, амброзія більше не з’являється. До того ж препарат безпечний для інших рослин і комах. У той же час він збагачує грунт і запобігає появі нових паростків амброзії на цьому місці, – розповів представник фірми-підрядника Ігор Бубницький.

У прес-службі мерії повідомляють, що на боротьбу з амброзією для Заводського району з міського бюджету виділили близько 490 тисяч гривень на сім гектарів території. На сьогодні вже встигли обробити близько одного гектара.

Також з міського бюджету виділили 1,8 мільйона гривень на покіс трави – в тому числі і карантинної. Наступний етап після хімічної обробки – засажіванія території газонної травою методом гідросівби. На думку фахівців, це допоможе запобігти появі амброзії в майбутньому.

Нагадаємо, що самі алергіки і небайдужі запорожці також можуть приєднається до винищення небезпечних карантинних рослин. Жителі Запоріжжя активно відзначають небезпечні ділянки з амброзією на онлайн-карті «Амброзіі.нет», яку створили активісти з Одеси. Будь-який житель міста може відзначити місце, де він бачив карантинні рослини, а також вказати які ділянки були розчищені.

0