USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці зробили арт-об’єкт з «вічної» сталі: ТОП-5 світових споруд з кортену, – ФОТО

У Запоріжжі на Хортиці зробили арт-об’єкт з «вічної» сталі: ТОП-5 світових споруд з кортену, – ФОТО

14 жовтня у Запоріжжі на Хортиці з’явилося «Коло Єдності» – металеве кільце висотою 7 метрів з кортеновим покриттям, яке стало прикрасою оновленого оглядового майданчика на Пагорбі Єдності. «Коло Єдності» є символом єднання та суспільної згоди ще з часів славетного козацтва. Саме колом козаки вирішували важливі питання, чули одне одного, гуртувалися перед викликами. Сучасний арт-об’єкт став справжнім магнітом і приводом для обговорень серед жителів та гостей міста.

Розроблена в 1930-х роках американською корпорацією U.S. Steel кортенівська сталь має унікальну властивість. Одного разу покрившись оксидним шаром (патиною), корозія припиняє поширюватися всередину матеріалу. І замість руйнування виконує абсолютно протилежну функцію – захисну.

Саме тому довговічна сталь кортен, яку використали для створення «Кола Єдності» та інформаційних стендів на Хортиці, сьогодні у всьому світі дуже активно застосовується не лише у суднобудуванні та мостобудуванні, а й як декоративний матеріал у різних проектах: від невеликих скульптур до грандіозних споруд.

Вперше в архітектурі кортен застосували на початку 60-х років у будівництві штаб-квартири одного зі світових лідерів в області виробництва сільськогосподарської техніки – американської корпорації John Deere.

Після цього кортенівську сталь почали використовувати кращі архітектори в усьому світі. Втілювати стильні дизайнерські рішення допомагає ще одна особливість кортену – можливість з часом змінювати колір.

Зміна кольору сталі Cor-Ten в часі, Меморіальна вежа століття Хоккайдо, Японія

1. Broadcasting Tower (Британія)

Університетська будівляBroadcasting Tower у Британії, покрита атмосферостійким кортеном, у червні 2010 року була удостоєна нагороди «Кращий найвищий будинок у світі 2010 року» від Ради Високі будівлі і міське середовище проживання.

2. Університет Оденсе (Данія)

Головні будівлі Університету Оденсе (Данія), побудовані в 1971-1976 роках, облицьовані кортенівською сталлю, завдяки чому будівлі отримали прізвисько Рустенборг (по-датському – «іржава фортеця»).

3. Розбитий обеліск  (США)

Розбитий обеліск – найвідоміша скульптура американського художника та видатного представника абстрактного експресіонізму Барнетта Ньюмена. Існують чотири копії скульптури, які виставлені в США у таких місцях: каплиця Ротко, Х’юстон; Червона площа, Вашингтонський університет, Сіетл; Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк; Центр мистецтв Storm King, Нью-Віндзор, Нью-Йорк.

4. Штаб-квартира компанії John Deere (США)

Яскравий приклад використання кортенівської сталі у будівництві – зовнішній каркас будівлі штаб-квартири компанії John Deere в Іллінойсі (США).

5. Ангел Півночі в Гейтсхеді (Англія) 

Відомий на весь світ арт-об’єкт з кортенівської сталі – Ангел Півночі в Гейтсхеді, Англія.  Висотою 20 метрів, з розмахом крил 54 метри і вагою 208 тонн, що більше ніж Статуя Свободи.

Один з відомих об’єктів з кортенівської сталі в Україні – Меморіал Небесної Сотні у Львові.

Унікальні проекти світового рівня нарешті реалізують і у Запоріжжі. Чи не вперше наше місто може похвалитися цікавим арт-об’єктом, який стане магнітом не лише для відвідувачів музейних атракцій заповідника «Хортиця», а й поціновувачів сучасного мистецтва. Центральний арт-об’єкт оновленого пагорбу Єдності – «Коло Єдності» – це вдалий приклад  застосування такого надпопулярного в світі матеріалу, як кортен.

Нагадаємо, 14 жовтня у Запоріжжі на Хортиці запрацював новий туристичний магніт – унікальне інтерактивне лазерно-проекційне шоу, аналогів якому немає в світі. Дев’ять надпотужних проекторів із звуковим супроводом транслюватимуть яскраві історичні образи і національні символи на замлю, воду та небо. Запускати лазерне шоу зможе будь хто за допомогою смартфону.


Читайте також:

Відомий український режисер створює аудіовиставу для подорожей Хортицею

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0