USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці відкрилася унікальна виставка натільних хрестиків, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У Запоріжжі на Хортиці відкрилася унікальна виставка натільних хрестиків, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні, 8 жовтня, у Запоріжжі в церкві Покрови пресвятої Богородиці, що знаходиться на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на Хортиці, відкрилася виставка «Хрести України: Донеччина».

Про це повідомляює «Перший Запорізький».

«Для мене радість та честь вже не знаю, у який раз, робити виставку у заповіднику «Хортиця». Сьогодні я презентую тут новий виставковий концепт, присвячений частині експонатів Сходу України. Жителі та гості Запоріжжя можуть тут побачити експозицію, присвячену одній області. Це кривава рана на українському тілі. Там – війна. Донеччина – це територія, про яку кажуть, що там «русский мир». Але, як історик та етнограф, я вивчав матеріали, які свідчать, хто ту землю заселяв. І можу сказати, що, так, там були росіяни. Але основна частина населення – це українці. Тобто це козацька українська земля. Ми не пересмикуємося факти, а просто показуємо експонати», – розповів засновник і директор єдиного в Україні і Східній Європі Музею Хреста, історик Віктор Векленко.

На виставці для відвідувачів представлено більше 400 традиційних і незвичайних артефактів (натільних та нагрудних хрестиків, чоток, паломницьких медальйонів XII-XХ ст.) з зібрання відомого дослідника, які походять з території українського Сходу, а саме – Донецької області.

На думку автора виставки, перлиною цієї експозиції є ставротека с перламутровою іконою і фрагментами складню, датована межею ХІХ – ХХ століття.

«Це надзвичайно рідкісна ікона із вставками: перламутрова основа, а навколо неї складені у формі хреста частини іншої ікони. Ця ставротека походить з міста Донецька. Це річ фактично вихоплена з-під війни, я її отримав, коли там почалися бойові дії у 2014 році. Цей експонат  є уособленням культурно-релігійного перехрестя традицій на українських землях», – розповів власник експонатів.

Виставка «Хрести України: Донеччина» в церкві Покрови пресвятої Богородиці на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» на Хортиці починає працювати сьогодні і триватиме до 11 квітня 2022 року.

До речі, у травні цього року на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» представили виставку «Хрести України: Північ», а минулого літа – презентували експозицію хрестів  з Надпоріжжя.

Нагадаємо, у рамках «Великої реставрації» у Запоріжжі на Хортиці розпочали встановлювати арт-об’єкт «Коло Єдності», який стане прикрасою оновленого оглядового майданчика на пагорбі з флагштоком.


Читайте також:

У Запоріжжі триває потужна «Велика реставрація» на Хортиці: що вже зроблено, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

1

Ігор2021-10-20 21:37:00
Заради цікавості пошукав, що є в інтернеті https://violity.com/search/result?auction_id=1681&query=%D0%9A%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA+&show_type=1&phrase=1&title=on&desc=on&order=40, справді стиль та виконання хрестиків надзвичайно різняться