USD: EUR:
... в Запорожье
У Запоріжжі на Хортиці актори театру Франка заспівали гімн України, – ВІДЕО

У Запоріжжі на Хортиці актори театру Франка заспівали гімн України, – ВІДЕО

Актори Національного академічного драматичного театру Франка привітали українців з Днем Незалежності, заспівавши у Запоріжжі на Хортиці гімн України.

Маловідома «козацька» версія державного гімну опублікована на офіційному Youtube-каналі Національного заповідника «Хортиця» до 30-річчя Незалежності України.

Виконавцями гімну виступили актори Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Локацію для зйомок обрали легендарний острів Хортиця. На думки авторів ідеї, саме це місце української сили ідеально підходить для виконання козацького гімну.

«За основу ми взяли Гімн України, з версією якого знайомі не всі. У Вікіпедії за запитом «Ще не вмерла Україна» ви побачите незвичний  варіант гімну у виконанні ансамблю аутентичного українського співу «Божичі», там є і слова, і аудіозапис. Часто його називають козацькою версією. Його також можна знайти у виконанні «Хореї Козацької». Ідея запису у виконанні акторів театру Франко належить Сусанні Карпенко, відомій постаті у традиційній українській музиці. Я ж запропонувала зробити зйомки саме на Хортиці. В цьому гімні саме мелодія створює особливий настрій під час прослуховування. Дуже енергійна та життєдайна. Чим більше ми будемо генерувати український контент, тим більше ми підсилюватиме українську культуру і тим сильнішими ми будемо», – розповіла кураторка культурних проєктів Вероніка Селега.

Фільмування кліпу на Хортиці тривало просто неба лише один день. На думку головного хормейстеру театру ім. І. Франка Сусанни Карпенко, це ще одне підтвердження, що великий острів посередині Дніпра є справжнім місцем сили. Всі учасники запису були сповнені енергії та бажання створити дійсно щось незвичайне та патріотичне на честь ювілея Незалежності держави.

«Я вперше потрапила на острів Хортиця. Містичне місце, абсолютне місце сили! Все склалося так, як не буває. Там точно щось є. Я це бачила особисто і бачила по акторах. Вони набралися натхнення, енергії, сили і ходили щасливими. Цей варіант гімну ми вивчили разом з гуртом «Божичі». Ми одразу помітили, що мелодія дуже цікава та незвична. Починаєш співати і відчуваєш потужний стовп енергії. В цій пісні закладенобільше ніж ми чуємо. Це своєрідний альтернативний гімн, народний, і він мені дуже давно до вподоби. Тридцята річниця Незалежності – чудова нагода для того, аби зробити не тільки професійний аудіозапис, але і відзняти відео. І острів Хортиця ідеальна локація для такого матеріалу, козацького гімну», – впевнена Сусанна Карпенко.

Кліп вже розміщено на Youtube та є загальнодоступним для всіх. Автори сподіваються, що українці позитивно відгукнуться щодо цього подарунка на День Незалежності та закликають користуватися унікальним музикальним доробком без обмежень.

Нагадаємо, в рамках державно-приватного партнерства острів Хортиця стане першим безбар’єрним туристичним об’єктом в Україні. На острові цього року у рамках президентської програми «Велика реставрація» було заплановано оновлення знакових об’єктів: пагорба з флагштоком, музею та громадського простору «Козацьке коло». Партнером національного проекту відродження Хортиці виступає Група Метінвест. Метінвест долучився до проекту на самому початку та забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

«Друзі, з чим у вас асоціюється Україна? Для мене – це особлива українська душа, потужна енергія, захоплююча природа, сталева воля, степові простори – всього не перелічити. Навдивовижу усе це поєднується у головному символі Запорізького краю – нашій Хортиці. Звідси починається подорож у історію, до витоків української ідентичності. Хочу поділитися з вами тим, що мене самого приємно вразило. Ідеальне виконання козацької версії українського гімну на Хортицьких схилах. З головним святом Незалежної України, друзі!», –зазначив на своїй сторінці у соціальній мережі генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко.

У Запоріжжі на оновленому пагорбі Єдності на Хортиці замайорів Державний прапор України, – ФОТОРЕПОРТАЖ


Читайте також:

«Шлях становлення української ідентичності»: у Національному музеї літератури презентували книгу, яка стане основою аудіоподорожі островом Хортицею

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0