USD: EUR:
... в Запорожье
Будуємо Україну Разом: як у Запоріжжі молодь після навчання та роботи допомагає ремонтувати житло для вимушених переселенців, – ФОТО

Будуємо Україну Разом: як у Запоріжжі молодь після навчання та роботи допомагає ремонтувати житло для вимушених переселенців, – ФОТО

Рух «Будуємо Україну разом» був створений у 2014 році, як волонтерська акція Української освітньої платформи з відновлення будинків, знищених війною на сході України. У 2022 році програма розширила свою діяльність, стала незалежною громадською організацією та об’єднала понад шість тисяч волонтерів та волонтерок у семи осередках в Харкові, Охтирці, Києві, Чернігові, Полтаві, Львові, на Закарпатті, а також у Запоріжжі.

Про це йдеться у статті «Благодійна відбудова: як у Запоріжжі волонтери відновлюють зруйноване росіянами житло та будують помешкання для переселенців»

Осередок «БУР Запоріжжя» відбудовою України займається вже більше трьох років. Спочатку волонтери допомагали людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, а після 24 лютого 2022 року спрямували свою роботу на допомогу внутрішньо переміщеним особам.

«Одне з гасел «БУРу» – «Будуємо стіни помешкання, руйнуємо стіни між людьми». Якщо не ми, то хто? Тим паче ми не тільки працюємо. Учасники знайомляться, слухають музику, після наших акцій відбувається культурно-освітня програма, – розповідає координатор осередку «БУР Запоріжжя» Руслан Безкібальний. – До великої війни вектором нашої всеукраїнської організації була допомога внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям, а також громадським просторам, де люди зможуть знайти себе і розвиватися».

До 24 лютого волонтери, зокрема, готували до реалізації проєкту «БУРимо в Широківській громаді», в рамках якого планували ремонти у будинках трьох місцевих родин. Після початку повномасштабного вторгнення проєкт трансформувався. У підсумку волонтери «БУР Запоріжжя» відремонтували великий будинок на п’ять кімнат в одному з сіл громади для проживання там родини переселенців з чотирма дітьми, які були вимушені поїхати з прифронтового населеного пункту Запорізької області.

«Ми відреставрували вікна, робили косметичний ремонт в кімнатах, відремонтували піч-грубку, щоб взимку було тепло і можна було готувати на ній. Під керівництвом нашого майстра зробили п’ять кімнат за дев’ять днів з перервами», – згадує Руслан Безкібальний.

Волонтери та волонтерки «БУР Запоріжжя» роблять косметичний ремонт у приміщеннях майбутнього шелтеру
Фото: БУР Запоріжжя

Наступним став проєкт створення вже згаданого місця компактного проживання внутрішньо переміщених осіб у співпраці з громадською організацією «Захист жінок України».

«Наше завдання зараз – відремонтувати дев’ять кімнат майбутнього шелтеру. Плануємо завершити роботу орієнтовно до кінця серпня-початку вересня», – каже координатор осередку.

Волонтери запорізького осередку «Будуємо Україну разом» облаштовують шелтер.
Фото: БУР Запоріжжя

«Як ми працюємо: після отримання заявки – розглядаємо її. Наш майстер – людина, яка спеціалізується на будівництві – приходить на об’єкт і розраховує перелік необхідних робіт. Визначає, скільки волонтерів потрібно для роботи на об’єкті, що ми зможемо зробити власними силами, а для чого потрібні професіонали. Крім того, майстер виконує роль наставника для волонтерів, – розповідає Руслан. – Якщо об’єкт погоджено, ми підписуємо договір. Якщо потрібне додаткове фінансування, з допомогою нашої організації шукаємо грантові кошти. Готуємо план робіт, робимо анонси, шукаємо волонтерів. Потім збираємося на акції – БУРчики. Зазвичай вони відбуваються у вихідні від іншої роботи наших волонтерів дні – суботу-неділю з 9 до 17 години. Якщо є великий обсяг робіт і стислі терміни, ми можемо працювати, приміром, вісім днів підряд, залучаючи волонтерів по мірі їх можливості».

Після волонтерських акцій для учасників «БУРу» зазвичай організовують програму відпочинку: перегляд кіно, тренінги, настільні ігри тощо.

«З дня заснування осередку учасниками акцій «БУР Запоріжжя» стало майже 500 волонтерів. Лише з початку 2023 року до нас долучили понад 130 людей, які раніше не брали участі у наших акціях. В більшості – це студенти. Хоча до нас приходять люди, які вже працюють. Ми – молодіжна організація, але для нас молодь – це кожен, хто відчуває себе таким всередині. І я знаю, що в інших осередках «Будуємо Україну Разом» приймали волонтерів, яким більше 80 років, – ділиться координатор «БУР Запоріжжя». – Я сам студент. Для мене осередок – це можливість проявити себе, отримати певні навички.  У нас дуже згуртована команда. Я думаю, що нашим волонтерам подобається атмосфера організації, наші цінності, різність, віра в Україну, відповідальність один перед одним. Без цих цінностей «БУР» не був би «БУРом».


Читайте також:

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0