USD: EUR:
... в Запорожье
У МОЗ розповіли, чи є законною перевірка наявності COVID-сертифікату

У МОЗ розповіли, чи є законною перевірка наявності COVID-сертифікату

Правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

Про це заявили у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ), коментуючи чи містить цей документ медичну таємницю.

У відомстві наголосили, що відповідно до ст. 39-1 закону «Основи законодавства України про охорону здоров’я» пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Тобто медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих відомостей немає.

Норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування: банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек, всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. У вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.

«Водночас, чинні карантинні норми передбачають, що на червоному рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. Тобто у вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19», 一 зазначили у МОЗ.

Для того, щоб обмеження жовтого чи червоних рівнів не стосувались громадських закладів чи масових заходів, співробітники чи організатор мають перевірити відповідні документи у відвідувачів. Якщо відвідувачі таких закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах.


Читайте також:

В Запорізькій області понад 12 тисяч людей вакцинувалися від COVID-19 за останні 24 години

Для невакцинованих українців посилять обмеження і у «жовтих» зонах – Ляшко

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0