USD: EUR:
... в Запорожье
У центрі Запоріжжя у дворі історичного будинку на проспекті збудували нове сучасне підземне укриття, – ФОТОРЕПОРТАЖ

У центрі Запоріжжя у дворі історичного будинку на проспекті збудували нове сучасне підземне укриття, – ФОТОРЕПОРТАЖ

На прибудинковій території пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення – історичного будинку №151 на проспекті Соборному, під’їзди якого 6 жовтня 2022 року зруйнував російський ракетний удар, збудували нове підземне сховище.

Про це повідомляє «Перший Запорізький».

Така необхідність пов’язана з тим, що у багатьох будівлях  на центральному міському проспекті задовго до повномасштабного вторгнення, підвали, які могли б зараз слугувати найпростішим укриттям, віддали у приватні руки для ведення бізнесу. Відтак у великій багатоповерхівці на 15 під’їздів є лише одне невелике укриття.

Саме тому під час відновлення частково зруйнованої частини будівлі прийняли рішення на прибудинковій території під майбутнім дитячим майданчиком побудувати нове окреме укриття.

Воно складається з дев’яти об’єднаних між собою сертифікованих модулів безпеки загальною площею 150 квадратних метрів і зможе вмістити близько 100 жителів навколишніх будинків.

Сховище обладнане двома входами/виходами, роздільними вбиральнями, зокрема – для людей з інвалідністю, а також кімнатою матері та  дитини, системами вентиляції та безперебійного живлення. Укриття матиме альтернативні джерела електроенергії на випадок блекауту. Після підключення до системи оповіщення міста його двері будуть автоматично відкриватися під час оголошення повітряної тривоги.

Роботи з облаштування укриття ще тривають, але на завершальному етапі.

На якому етапі відновлення самого будинку по проспекту Соборному, 151, можна дізнатися у великому фоторепортажі «Першого Запорізького».

Невдачі відновлення: що гальмує процес відбудови частково зруйнованих будинків у Запоріжжі


Читайте також:

Нове житло замість зруйнованого: як запорізькі родини обмінюють державні сертифікати на оселі за програмою «єВідновлення»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa:https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» вInstagram!

0