USD: EUR:
... в Запорожье
Три запорізькі лікарні об'єднають в єдиний Центр матері та дитини: чому це роблять і що зміниться

Три запорізькі лікарні об'єднають в єдиний Центр матері та дитини: чому це роблять і що зміниться

У Запорізькій області з’явиться Центр матері та дитини. Його створять шляхом об’єднання трьох обласних лікувальних закладів — «Запорізької обласної дитячої лікарні», «Обласного перинатального центра» і «Обласного медичного центру репродукції людини».

Про це на брифінгу в Медіацентрі повідомила заступниця очільника Запорізької обласної військової адміністрації Наталя Будяк, передає «Перший Запорізький».

«Відбулося засідання координаційної ради. Були заслухані звіти діяльності лікарень Запорізької області й відповідно цього були прийняті деякі управлінські рішення. Одним з таких рішень є створення в Запорізькій області Центру матері та дитини. Цей центр буде створений з трьох обласних закладів: це обласна дитяча лікарня, перинатальний центр і центр репродукції Запорізької області», — розповіла посадовиця.

За її словами, рішення обумовлене зниженням кількості пологів як по всій Україні, так і в Запорізькій області. Якщо в лікувальному закладі приймають недостатню кількість пологів, то це призводить до браку його фінансування та зниження кваліфікації лікарів.

«До прикладу, перинатальний центр минулого року прийняв тисячу пологів — це менше ніж троє пологів на добу. Якщо ми об’єднаємо ці заклади, то одна жінка зможе отримувати повний цикл спеціалізованої медичної допомоги: від планувань вагітності, репродуктивних технологій, до саме пологів і ведення своєї дитини до 18 років. І медична допомога в цьому випадку буде безпечна й ефективна, — зазначає Наталя Будяк. — У великому закладі набагато вища кваліфікація лікарів, тому що вони бачать більше пацієнтів, можуть більше приділяти уваги кожному пацієнту, легше діагностують складні випадки та легше з ними впораються».

Вона розповіла про новий державний пакет у медичній сфері — лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.

«Але не дивлячись на те, що в Запорізькій області є центр репродукції, цей пакет не підписаний у жодному закладі Запорізької області. Це говорить про те, що кожен із цих закладів, який міг би надавати цю послугу, не може самостійно відповідати вимогам для того, щоб цей пакет підписати, тобто в них недостатньо лікарів або обладнання, — відмітила заступниця очільника ЗОВА. — Якщо ми говоримо про об’єднання, то Запоріжжя зможе забезпечити цю послугу нашим громадянам за державні кошти, а ця послуга, не дивлячись на те, що в нас в країні йде війна, є запитуваною, особливо у сім’ях військових. Тому я сподіваюся, що після об’єднання лікарень ми зможемо спільними зусиллями підписати цей пакет. Наші громадяни зможуть отримувати послугу за державні кошти у Запорізькій області».

Під час об’єднання обіцяють, що скорочення лікарів не буде, а всі будівлі зазначених установ будуть й далі використовуватись за профілем. Очікується, що головним лікарем новоствореного центру буде керівник дитячої лікарні.

Окупанти завдали два авіаудари по селищу Комишуваха Запорізького району: поранили чоловіка


Читайте також:

Нічний домашній арешт і електронний браслет: суд обрав запобіжний захід митрополиту УПЦ МП Луці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0