USD: EUR:
... в Запорожье
Стало відомо, як виглядає відділення Запорізької обласної інфекційної лікарні, де сталася смертельна пожежа, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Стало відомо, як виглядає відділення Запорізької обласної інфекційної лікарні, де сталася смертельна пожежа, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Запорізькі журналісти вперше побували у відділенні Запорізької обласної інфекційної лікарні після смертельної пожежі.

Репортаж з міста трагедії опублікували журналісти видання «Индустриалка».

Нагадаємо, у пожежі, яка сталася в ніч з 3 на 4 лютого, у вогні загинули три пацієнта та лікарка-анестезіолог. Вогнем було знищено перший поверх реанімаційного відділення Запорізької інфекційної лікарні (палати, які знаходяться на 2-5 поверхах корпусу, не постраждали, там продовжують лікувати пацієнтів). Приміщення з облущеними стінами, вибитими вікнами та слідами кіптяви на стелі досі пустує. Ремонтні роботи не могли розпочати, поки правоохоронці проводили необхідні слідчі дії.

Нагадаємо, поліція продовжує розслідування. За однією з версій причиною пожежі стало використання апарату штучної вентиляції легенів без наявності дозволів і з порушенням правил.

На даний момент у приміщеннях відділення завершилися підготовчі роботи до капітального ремонту. Реконструкція розпочнеться одразу після того, як підрядник отримає необхідні дозвільні документи. Роботи буде виконувати комбінат «Запоріжсталь».

Після смертельної пожежі соціально відповідальний бізнес першим вийшов з ініціативою та запропонував надати допомогу для відновлення  постраждалого відділення. Як пише «Индустриалка», для безпеки лікарів та пацієнтів приміщення відділення повністю відновлять та обладнають сучасною пожежною сигналізацією та датчиками виявлення витоку кисню.

«Комбінат «Запоріжсталь» взяв на себе всі роботи з капітального ремонту першого поверху відділення інфекційної лікарні. Звичайно, ми хочемо завершити роботи до початку нової хвилі коронавірусу, але ми свідомо підійшли дуже скрупульозно до складання проектної документації, щоб врахувати всі вимоги безпеки для пацієнтів і медиків, які борються за життя людей. Роботи дійсно багато. Це і прокладення усіх комунікацій, у тому числі вентиляційних, і зовнішнє оздоблення приміщень, і встановлення обладнання для безпеки людей. У відділенні будуть встановлені пожежна сигналізація та система раннього оповіщення про витік кисню і інших супутніх газів, які використовуються в лікарні. На сьогодні ми завершили підготовчі роботи. Зараз ми чекаємо дозвільні документи від державних органів для початку основних робіт, – розповіла директорка з капітального будівництва та інвестицій «Запоріжсталі» Наталія Гайдукова.

Поки підрядник чекає дозволи для внутрішніх робіт, на вході до відділення вже облаштовують новий пандус для людей з інвалідністю та маломобільних пацієнтів, яких доставляють на каталках. Пандусом, який був до цього, медики і пацієнти не могли нормально користуватися, бо він не відповідав будівельним стандартам з інклюзивності.

Після закінчення реконструкції перший поверх відділення підключать до нової кисневої станції, яку навесні комбінат «Запоріжсталь» збудував для забезпечення киснем 104 ліжок у відділеннях, розташованих з 2 по 5 поверх лікарні. Станція вже забезпечує пацієнтів киснем, який підприємство безкоштовно надає медзакладу.


Читайте також:

Понад двісті запоріжців за добу захворіли на коронавірус

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0