
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила виправдувальний вирок директору ЗТМК Сиваку
Антикорупційна прокуратура оскаржила вирок Заводського суду Запоріжжя, яким виправдали керівника «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сивака. Про це повідомляє видання «Слово і діло» з посиланням на власні джерела.
Раніше, ми писали, що колегія суддів визнала невинним директора «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сивака в обвинуваченні щодо розтрати грошових коштів підприємства на суму в 492 мільйони гривень.
Згідно з матеріалами слідства, Фонд державного майна України уклав з офшорною компанією «Tolexis Trading limited» договір про заснування ТОВ «ЗТМК». Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМУ передав до статутного капіталу новоствореної фірми майновий комплекс комбінату, а другий засновник в особі фірташівської компанії повинен був направити 110 мільйонів доларів США для технічної модернізації виробництва. У підсумку ці цільові кошти були спрямовані не на модернізацію, а на погашення попередніх боргів ДП ЗТМК. Директор підприємства підписав і завірив додаткові угоди до основного договору, згідно з якими було збільшено розмір коштів позики, і була встановлена загальна сума поворотно-фінансової допомоги в розмірі 120 мільйонів. На той момент було відомо, що повертати ці кошти ДП ЗТМК не буде, оскільки знаходиться в стадії ліквідації.
Правоохоронці розцінили такі дії, як розтрату цільових коштів, але в ході судових розглядів суду не було надано неспростовних доказів, а також не знаходилося підтвердження в показах свідків, і в результаті колегія суддів з легкої руки виправдала Сивака.
Примітно, що раніше прокурор у справі Вадим Сидоренко подавав клопотання про відвід зазначеної колегії суддів. Прокуратура заявила про наявність об’єктивних сумнівів в неупередженості служителів Феміди. Вони виникли після появи інформації про те, що суддя Нінель Марченко, яка входить в колегію суддів у даній справі ще в минулому році повідомила до Вищої ради правосуддя про те, що керівник одного з відділів ТОВ «ЗТМК» запропонувало їй неправомірну вигоду в розмірі 50 тисяч доларів. Гроші призначалися за винесення виправдувального вироку для директора комбінату.
У прес-службі САП повідомляли, що в протоколі допиту судді, як свідка з’ясувалося, що за словами особи, яка запропонувала їй хабар, аналогічні домовленості про виправдання Сивака нібито раніше вже були досягнуті з головуючим суддею. В даний час досудове розслідування по цьому факту проводить НАБУ.
3