USD: EUR:
... в Запорожье
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила виправдувальний вирок директору ЗТМК Сиваку

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила виправдувальний вирок директору ЗТМК Сиваку

Антикорупційна прокуратура оскаржила вирок Заводського суду Запоріжжя, яким виправдали керівника «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сивака. Про це повідомляє видання «Слово і діло» з посиланням на власні джерела.

Раніше, ми писали, що колегія суддів визнала невинним директора «Запорізького титано-магнієвого комбінату» Володимира Сивака в обвинуваченні щодо розтрати грошових коштів підприємства на суму в 492 мільйони гривень.

Згідно з матеріалами слідства, Фонд державного майна України уклав з офшорною компанією «Tolexis Trading limited» договір про заснування ТОВ «ЗТМК». Згідно з досягнутими домовленостями, ФДМУ передав до статутного капіталу новоствореної фірми майновий комплекс комбінату, а другий засновник в особі фірташівської компанії повинен був направити 110 мільйонів доларів США для технічної модернізації виробництва. У підсумку ці цільові кошти були спрямовані не на модернізацію, а на погашення попередніх боргів ДП ​​ЗТМК. Директор підприємства підписав і завірив додаткові угоди до основного договору, згідно з якими було збільшено розмір коштів позики, і була встановлена ​​загальна сума поворотно-фінансової допомоги в розмірі 120 мільйонів. На той момент було відомо, що повертати ці кошти ДП ЗТМК не буде, оскільки знаходиться в стадії ліквідації.

Правоохоронці розцінили такі дії, як розтрату цільових коштів, але в ході судових розглядів суду не було надано неспростовних доказів, а також не знаходилося підтвердження в показах свідків, і в результаті колегія суддів з легкої руки виправдала Сивака.

Примітно, що раніше прокурор у справі Вадим Сидоренко подавав клопотання про відвід зазначеної колегії суддів. Прокуратура заявила про наявність об’єктивних сумнівів в неупередженості служителів Феміди. Вони виникли після появи інформації про те, що суддя Нінель Марченко, яка входить в колегію суддів у даній справі ще в минулому році повідомила до Вищої ради правосуддя про те, що керівник одного з відділів ТОВ «ЗТМК» запропонувало їй неправомірну вигоду в розмірі 50 тисяч доларів. Гроші призначалися за винесення виправдувального вироку для директора комбінату.

У прес-службі САП повідомляли, що в протоколі допиту судді, як свідка з’ясувалося, що за словами особи, яка запропонувала їй хабар, аналогічні домовленості про виправдання Сивака нібито раніше вже були досягнуті з головуючим суддею. В даний час досудове розслідування по цьому факту проводить НАБУ.

3

Адвокат2019-07-02 20:46:20
Я как раз о законах, которые позволяют все судам ни хрена не делать, ни за что не отвечать, только взятки вымогать. И только приговор Верховного окончательный. Так зачем нужны все остальные? Разогнать на хрен, сколько казенных денег сохранится.
Николай2019-07-01 22:37:26
Адвокат - вы юрист или юризд? Прочтите тогда закон Про судоустрій і статус суддів.
Адвокат2019-07-01 21:44:08
Кстати, а на хрен вообще нужны эти суды, апелляционные суды, если все решает только Верховный суд?