USD: EUR:
... в Запорожье
Ситуація на Запорізькому напрямку: окупанти мають на меті ліквідувати роботинський плацдарм, — військовий оглядач

Ситуація на Запорізькому напрямку: окупанти мають на меті ліквідувати роботинський плацдарм, — військовий оглядач

Наразі на Запорізькому напрямку ситуація складна, але контрольована. Нині головна мета російських загарбників — ліквідація роботинського плацдарму і для цього противник накопичив там техніку та живу силу.

Про це «Новинам Приазов’я» розповів військовий оглядач Богдан Мірошников.

За його словами, на цьому напрямку російські сили переважають українські у чотири рази по особовому складу, по артилерії – у шість разів, по бронетехніці – у п’ять разів. Та все, що вдалось зробити російським військовим — відтіснити українських захисників від своєї лінії оборони, яка знаходиться між Роботиним та Вербовим,

«Вони відтіснили українські сили на глибину десь один кілометр від тієї лінії. Свого часу ми контролювали ділянку десь 5 кілометрів по ширині та 2 кілометри по глибині на цій лінії оборони. Зараз нас там вже немає, тобто ворог нас звідти вибив. Також ворог підібрався до західних околиць Роботиного, — каже Мірошников. — Щодо півдня села, там взагалі коїться щось не дуже зрозуміле для всіх. Ну те, що там «бермудський трикутник», де зникають ворожі підрозділи, техніка та особовий склад, це зрозуміло, але це нам дається дуже важко. І ці рейди, чим далі, тим їх більше і вони поглиблюються. Військові РФ йдуть все більшими та більшими силами. Тиск там постійний, що у Роботиному, що на ділянці між Роботиним та Вербовим».

За словами Мірошникова, наразі головний успіх противника на цій ділянці в тому, що їм вдалось вчепитися за південні околиці Роботиного і створити сіру зону майже на половину села.

«Тобто вони навіть до півночі села можуть доходити поки не будуть ліквідовані. Але північні околиці наші воїни ще тримають. Окупанти у Роботиному не контролюють нічого, вони діють набігами, наскоками. Причому доволі сміливими наскоками. Ми такого собі дозволити не можемо. А вони з людським ресурсом не рахуються», – зауважив оглядач.

Далі ситуація залежить від того, чи вдасться Силам оборони України втримати роботинський плацдарм, а також від розвитку подій на інших напрямках фронту. Мірошников вважає, що на цьому напрямку у російської сторони не вистачить сил на тривалу наступальну операцію через значні втрати та перекидання з Роботиного резервів на інші ділянки фронту. Ситуація може погіршитися зі значним збільшенням російського угрупування військ в цій зоні боїв.

В боях загинув мешканець Бердянського району


Читайте також:

Снаряди поцілили по житловій забудові: наслідки російських обстрілів Запорізької області, — ФОТО

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0