USD: EUR:
... в Запорожье
СБУ повідомила про підозру псевдомеру Енергодара, який наказав вивезти до росії майже 140 тисяч тонн зерна

СБУ повідомила про підозру псевдомеру Енергодара, який наказав вивезти до росії майже 140 тисяч тонн зерна

Служба безпеки України повідомила про підозру депутату Енергодарської міської ради Запорізької області. Андрій Шевчик добровільно пішов на співпрацю з ворогом, очоливши так звану «військово-цивільну адміністрацію із центром у місті Енергодар».

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Псевдопосадовець працював над встановленням окупаційного режиму, видавав злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях.

Наразі СБУ розслідує за фактом масштабного привласнення окупаційним режимом майна великих українських сільгоспвиробників Кам’янсько-Дніпровського району та Енергодара на понад 1,89 млрд грн.

Встановлено, що гауляйтер прийняв рішення про скасування всієї структури органів виконавчої влади Енергодарської міськради. Натомість затвердив структуру так званої «адміністрації Енергодару», до складу якої «ввів» представників незаконних військових формувань і військовослужбовців зс рф. А в травні він видав розпорядження про обов’язкову передачу окупаційній владі майна та зерна підприємств агропромислового комплексу. Фактично йдеться про масштабну примусову конфіскацію.

Унаслідок чого майже 140 тисяч тонн українського зерна було вилучено у законних власників і вивезено до тимчасово окупованої території Криму та портів у Краснодарському краї російської федерації.

Псевдопосадовцю повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: про колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору та порушення законів та звичаїв війни.

Зазначимо, що після замаху на вбивство, яке сталося 22 травня, псевдомер Андрій Шевчик проходив  лікування, пізніше з’являвся на публіці на заході до дня росії в Енергодарі у червні і після того «відійшов від справ». Після нього вже змінилося декілька «голів» окупаційної адміністрації захопленого міста.

У Запоріжжі затримали коригувальника, який «зливав» росіянам позиції ЗСУ, – ФОТО  


Читайте також:

Сьогодні вночі російська армія знову завдала ракетний удар по Запоріжжю

 Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0