USD: EUR:
... в Запорожье
Від початку війни через Запоріжжя з окупації виїхали близько 400 тисяч українців

Від початку війни через Запоріжжя з окупації виїхали близько 400 тисяч українців

Від початку війни через територію Запоріжжя близько 400 тисяч українців виїхали з окупації.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

«Через місто пройшло близько 400 тисяч людей. Зареєстровані як внутрішньо переміщені особи – 106 тисяч. Безпосередньо в місті Запоріжжі – майже 90 тисяч. Частина з них поїхала далі. Частина залишилася – 16 тисяч мешканців Донеччини, у тому числі близько семи тисяч маріупольців. З Пологівського району, з Гуляйполя багато людей залишилося, – розповів голова регіону. – Дехто знімає житло, дехто живе у родичів, друзів, знайомих. У селах живуть близько 10 тисяч людей. В обласних комунальних закладах – майже дві тисячі, у міських комунальних закладах – десь одна тисяча. Розміщуємо в усіх комунальних установах, в яких можна розмістити. Всі отримають системну допомогу вчасно».

Як розповів Олександр Старух, у Запоріжжі створюють транзитні хаби для переселенців з кожного району. Зараз, зокрема, планується створення транзитного хабу для переселенців із Херсонської області.

«У нас був один загальний хаб, який приймав переселенців з усіх регіонів, а зараз вирішили зробити окремо для кожного району. Уже зробили для мешканців Мелітопольського, Василівського, Пологівського, Бердянського районів. Для Маріуполя вже давно створено. Цими хабами займаються відповідні органи місцевого самоврядування. Ми створили умови, а вони забезпечують перебування переселенців, – зазначив Старух. – Із Херсонської області зараз виїжджає дуже багато людей. Минулого тижня в нас були представники місцевої влади Херсонщини: представники обласної адміністрації, міської влади, народні депутати. Ми домовилися про те, що вони на постійній основі забезпечуватимуть прийом своїх громадян. Уже 15 людей працюють над цим. Вони також регулюють і контролюють направлення волонтерської допомоги на територію Херсону та Херсонщини. Це логічно, коли представники місцевого самоврядування займаються координацією волонтерської допомоги до своїх регіонів».

На Запоріжжі російськими обстрілами знищено 30-40 тисяч тонн зернових: збитки – більше 300 мільйонів гривень


Читайте також:

У Запорізькій області російські загарбники перегруповують війська: яка ситуація на фронті

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0