USD: EUR:
... в Запорожье
Запорізькі студенти запропонували креативні ідеї щодо перетворення Хортиці

Запорізькі студенти запропонували креативні ідеї щодо перетворення Хортиці

У Запоріжжі продовжується конкурс серед студентської молоді «Хортиця — втілення мрій».

«Хортиця — втілення мрій» — це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, як удосконалити Хортицю, пише Індустріалка. Це спільний проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця». Його проводять серед студентів ЗНУ. Вони вже подали на конкурс ідеї, які, на їх думку, мають покращати Хортицю. Теми ідей — історія, культура, археологія, ландшафт, дизайн, здоровий спосіб життя.

Конкурс — це хороша можливість для молоді проявити себе, взяти участь у великому проєкті реконструкції Хортиці, який реалізується на державному, обласному та міському рівні за участю соціально відповідального бізнесу. Три найкращих студентських ідеї отримають фінансову підтримку від комбінату «Запоріжсталь» на загальну суму 300 тис. грн.

Сьогодні члени експертної ради обговорювали на робочій нараді запропоновані студентами проєктні заявки та ідеї.

— Раді, що острів Хортиця нарешті заслужено опинився в центрі уваги всієї країни. Для нас, жителів Запоріжжя, для тих, хто любить і пишається Хортицею важливо розуміти, якою її бачить молодь — наше майбутнє, — зазначила директор громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва. — У партнерських проєктах, як цей, важливо, коли у всіх його учасників збігається мета. Мета в даному проєкті у нас збігається — ми хочемо, щоб на Хортиці були реалізовані класні проєкти. І кожен намагається привнести щось своє. Ось, наприклад, дуже прикольний проєкт «Зимівля». Студенти ЗНУ запропонували організувати на території свого профілакторію невелику територію для зимівлі тварин, встановити там вишку, щоб був швидкий Інтернет і всі охочі могли б спостерігати за тваринами онлайн.

Але генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, як експерт, сказав, що привести тварину на територію не можливо. Але є території, куди тварини приходять, щоб прогодуватися. І відеокамери можна встановити там. Так проходило обговорення.

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко розповів, що серед пропозицій є дуже реальні проєкти. А частину ідей, які неможливо втілити або вони вже реалізуються на Хортиці, відсіяли.

— Є три проєкти, які з моєї точки зору просто чудові,  креативні, — каже Максим Анатолійович. — Дуже гарний проєкт по онлайн-спостереженню за хортицькими тваринами. Є гарні задуми, як зробити пішохідні прогулянки по Хортиці цікавішими. Розробити маршрут, по якому людина декілька кілометрів йде пішки босоніж. Для цього створити ділянки різної фактури — валуни, трава, галька, пісок, дерево та інше. Цікава й ідея скаутингу — навчати студентів навичок виживання, орієнтації в природі.

— Ідей дуже багато, починаючи від простих — фонтанчики питної води, й закінчуючи проведенням прогресивних байкових рейвових фестивалів, — вважає проректор по науковій роботі ЗНУ, депутат Запорізької міської ради Геннадій Васильчук. — Крім того, є проєкті диджиталізації історичних пам’яток, створення дитячих й спортивних майданчиків та багато іншого. У мене в серці відгукується проєкт — цифрова розробка туристичних вело- та пішохідних маршрутів — маршрут буде у тебе в телефоні. Хочу подякувати студентам ЗНУ за активність та креатив.

Голова студради ЗНУ Єгор Гуков був присутній на нараді онлайн.

— Більшість ідей стосуються здорового способу життя, розвитку туризму на Хортиці та розвитку молодіжного руху, організації молодіжних заходів, — поділився спостереженнями Єгор. — Багато ідей було щодо диджиталізації та модернізації віртуального простору Хортиці. Цікаві ідеї є однозначно.

26 липня урочисто оголосять переможців конкурсу. А після 7 серпня презентують самі проєкти.

Нагадаємо, що цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Державної програми «Велика Реставрація». Острів хочуть перетворити й зробити максимально цікавим і комфортним для туристів. У рамках програми планують реконструювати Курган єднання України, музей історії запорізького козацтва та «Козацьке коло». Реконструкція триває.

«Перший Запорізький» вже повідомляв, що на Хортиці в Запоріжжі триває реконструкція.


Читайте також:

В рамках масштабної реконструкції Хортиці кращі ідеї запорізьких студентів стануть реальністю

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0