USD: EUR:
... в Запорожье
Як перетворити Хортицю в унікальний туристичний магніт: у Запоріжжі продовжується обговорення майбутнього острову

Як перетворити Хортицю в унікальний туристичний магніт: у Запоріжжі продовжується обговорення майбутнього острову

Вирішити проблеми Хортиці та перетворити її в унікальну туристичну перлину можливо виключно при комплексному системному підході за участі усіх зацікавлених сторін.

Про це під третього етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє», що розпочався минулого тижня, 20 травня, у хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», розповів директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Темою відкритою дискусії, до якої доєдналися не лише представники експертного середовища, але й чимало небайдужих жителів Запоріжжя, стало збереження та захист природи Хортиці.

«Всі учасники нашого круглого столу вже зрозуміли, що Хортиця – це набагато більше, більш просто пам’ятки запорізького козацтва. Це унікальна комплексна територія, на якій поєднуються і сакральні об’єкти, і історично-археологічні пам’ятки, і природа, чудово збережена у центрі майже мільйонного міста, і інфраструктура рекреації, яка створювалася тут багато років. Виключно при комплексному системному підході можна зрушити з місця всі ті проблеми, які накопичувалися на Хортиці десятиліттями. Це обговорення – вже показник того, що ми намагаємося ширше осмислити стратегію, по якій потрібно рухатися Хортиці. Зберігаючи унікальність, перетворити її у перлину, магніт, місце тяжіння та сили, – зазначив директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко. – Зараз наша основна місія – напрацювати команду небайдужих людей, які дійсно готові долучитися до цього проекту своєю працею. Зрозуміло, що у рестораторів, археологів та жителів Хортиці буде різні бачення. Тому важливо скоординувати наші зусилля, почути один одного».

За словами Максима Остапенка, вирішили комплекс проблем, які за кількадесят років склалися на острові, можливо лише за умови поєднання зусиль заповідника, Міністерства культури та інформаційної політики, Запорізької обласної державної адміністрації, департаменту захисту довкілля ОДА, Запорізької міської ради, соціально відповідального бізнесу та усіх небайдужих до проблем Хортиці. Щоб зберегти та примножити унікальний рослинний і тваринний світ, а також повністю розкрити туристичний потенціал заповідника.

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький також долучився до дискусії та зазначив, що під час оновлення Хортиці необхідно знайти баланс між розвитком туризму та збереженням унікальної флори та фауни острову.

Крім цього, під час третього етапу обговорення учасники відреагували на відкритий лист представників і прихильників науково-громадської ініціативи «Інститут сакральної географії. Просторові практики», які підтримали формат дискусійної платформи та звернулися з своїми пропозиціями.

Під час попереднього обговорення широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції Музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України.

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.


Читайте також:

Молодіжні фестивалі, міжнародний кемпінг та екопарк: у Запоріжжі студенти презентували ідеї майбутнього оновлення заповідника Хортиця

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0