USD: EUR:
... в Запорожье
Влітку на Запоріжжя знову чекатиме зниження рівня води у Дніпрі, але ще більшого масштабу

Влітку на Запоріжжя знову чекатиме зниження рівня води у Дніпрі, але ще більшого масштабу

Після завершення весняного водопілля і закриття шандорів Дніпровської ГЕС на Запорізьку область знову чекатиме зниження рівня води у Каховському водосховищі. Але через літню спеку воно буде ще більшого масштабу.

Про це йдеться спеціальному проєкті «Першого Запорізького» про наслідки повномасштабного російського вторгнення в Україну – статті «Ракетні удари та осушення заплав: як заповідний острів Хортиця у Запоріжжі переживає війну»

Нагадаємо, ще одним викликом для Запорізького регіону внаслідок російського вторгнення стало рекордне зниження рівня води у Каховському водосховищі. З листопада 2022 року росіяни почали свідомо спускати воду через шлюзи Каховської ГЕС, що знаходиться під їхнім контролем.

Більш детально про цей екологічний наслідок російського вторгнення ми розповідали у статті «Загибель риби і нестача води: як росіяни влаштували екоцид на Каховському водосховищі».

Фото: Валерій Кємєнов

Осушена протока Хортиці

Через значне зниження рівня води відбулося осушення заплавної частини Хортиці. Взимку 2023 року спеціалісти спостерігали максимально наближений до історичного рівень води навколо острова, який змінився після заповнення чаші Каховського водосховища у 1958 році.

Зневоднені заплави острова

З приходом традиційного весняного водопілля і паводків в осушені заплави знову повернулася вода. Рівень Каховського водосховища досяг оптимальних позначок і стабілізувався. Ба більше, у деяких випадках, навіть, небезпечно затопив прибережні території громад Запорізького району.

Втім, поки споруди Каховської ГЕС продовжують перебувати під контролем ворога, оптимістичні прогнози давати зарано, запевняє спеціаліст Національного заповідника «Хортиця».

«Коли водопілля на півночі скінчиться (а це за прогнозами відбудеться, до середини червня) і шандори Дніпровської ГЕС перекриють, рівень води у Каховському водосховищі знову почне знижуватися. Це однозначно. Поки Україна не поверне Каховку і не відремонтує та перекриє шлюзи Каховської ГЕС, ситуація, яку ми спостерігали взимку, буде повторюватися. Крім того, не забуваємо, що спекотного літа до стікання води додасться фактор випаровування тому, що дзеркало водосховища величезне. Саме випаровування матиме дуже велику роль, – розповідає Михайло Муленко. – Ми сподіваємося, що за цей час уся риба, яка перебуває у заплавах, встигне віднереститися вийти з мілководних водойм до русла Дніпра, щоб не сталося задухи, коли рівень води знову почне падати».

Російські ракетні удари завдали Національному заповіднику «Хортиця» у Запоріжжі збитків на майже 7 мільйонів гривень


Читайте також:

Загибель риби і нестача води: як росіяни влаштували екоцид на Каховському водосховищі

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0