USD: EUR:
... в Запорожье
Відома українська акторка розповіла, яким має бути сучасний музей на Хортиці у Запоріжжі

Відома українська акторка розповіла, яким має бути сучасний музей на Хортиці у Запоріжжі

Музей запорозького козацтва на Хортиці, щоб зацікавити тисячі туристів з України та Європи, має стати сучасним та інтерактивним.

Про це під час другого етапу обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє» розповіла заслужена артистка України Ірма Вітовська-Ванца.

Минулої п’ятниці, 30 квітня, у Запоріжжі відбувся другий етап обговорень в рамках всеукраїнської дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія – велике майбутнє». Широкому колу громадськості презентували концепцію та проект реконструкції Музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України. Як і під час першого етапу великої розмови, до участі онлайн долучили не тільки представники експертного середовища, але й всі охочі жителі Запоріжжя – декількадесят людей.

«Я вперше побувала на Хортиці у 2007 році і вважаю, що це важливе місце, як для України, так і для всієї Європи – у розумінні певних світоглядних орієнтирів, закарбування українських цінностей, що стосуються наших звитяг. Але про Хортицю, на жаль, дуже мало знають мої європейські друзі, – розповіла відома артистка. – Чого мені не вистачає зараз? Сьогодні у музеях Європи реалізуються такі технологічні речі, які можна було б запроваджувати і в Україні. Зараз ми звикли до кліпового мислення, для нас дуже важлива аудіовізуальна картинка. За кордоном я бачила такі мультимедійні «куби», в якому туристам показують цілу епоху – через історію предметів, костюмів, подій».

«Експонати наших музеїв є статичними, тому ми і відстаємо. Вони сьогодні не працюють, є мертвими. А відчуттів від розповіді гіда замало. Тому завдяки мультимедійному екрану ви могли б побачити, як змінювався національний костюм, як змінювався побут людей, якими були танці а музика. А це одразу дає нам розуміння епохи. Після цього ви далі переходите до експозиції експонатів, і вони вже стають більш зрозумілими. З допомогою мультимедійних екранів експонати зможуть взаємодіями з відвідувачами», – розповіла Ірма Вітовська.

Крім того, відома акторка пропонує проводити для туристів спеціальні театралізовані вистави у сучасному форматі.

«У вас є прекрасний козацький театр. Але мені хотілося б, щоб реконструкції були короткими та з мультимедійними технологічними можливостями. Традиційний театральний прийом у поєднанні з технологіями може спрацювати. Експонати зіграють для вас певну виставу. Ви побачите певну епоху. Я впевнена, багато шкільних груп будуть зацікавлені таким форматом», – зазначила Вітовська і наостанок додала, що дуже рада початку дискусії щодо майбутнього запорізького заповідника: «Я дуже хочу, щоб Хортиця стала дуже важливим і прекрасним маршрутом. Бажаю, щоб усе вийшло».

Нагадаємо, 23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

Один з об’єктів реконструкції – це 14-метровий пагорб на Хортиці біля музею запорозького козацтва, який зроблять доступним і безпечним для туристів.


Читайте також:

У Запоріжжі на Хортиці через постійне протікання даху руйнується будівля музею історії козацтва: як він зараз виглядає всередині, – ФОТОРЕПОРТАЖ

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0