USD: EUR:
... в Запорожье
Велонавігація, зимівник та стежка для прогулянок босоніж: у Запоріжжі на Хортиці реалізують кращі ідеї студентів

Велонавігація, зимівник та стежка для прогулянок босоніж: у Запоріжжі на Хортиці реалізують кращі ідеї студентів

Кращі деї запорізьких студентів перетворяться на три масштабні проєкти, які реалізують на острові Хортиця.

У Запоріжжі триває проект «Хортиця – втілення мрій» – спільна ініціатива ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця».

Як вже писав «Перший Запорізький», минулого тижня відбувся фінал конкурсу, в рамках якого обрали три кращі ідеї студентів. Зокрема, у туристів на острові Хортиця незабаром з’явиться можливість ходити босоніж незвичною стежкою, спостерігати за тваринами та зручно кататися на велосипеді за допомогою спеціального додатку.

Нагадаємо, ініціатором студентського конкурсу «Хортиця – втілення мрій» стало ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест. На реалізацію трьох найкращих студентських ідеї комбінат виділив 300 тисяч гривень.

«Тут у «Платформі спільних дій» за участю нашої команди, у якої є необхідна експертиза і досвід в організації та реалізації проектів, разом з переможцями та іншими учасниками конкурсу ми будемо допрацьовувати ідеї і перетворювати їх на повноцінні проекти, щоб розпочати реалізацію, – зазначила директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва. – Дуже важливо, що в цій роботі офлайн або онлайн нас консультують члени експертної ради: ініціатори конкурсу – комбінат «Запоріжсталь», керівництво та студентська рада Запорізького національного університету, а також Національний заповідник «Хортиця». Результатом спільних зусиль великий проектної команди стануть три круті проекти, які будуть реалізовані на Хортиці».

Всього на конкурс студенти подали 30 ідей різноманітного спрямування: від історії до здорового способу життя. З них члени експертної ради обрали три найкращі. Одним з переможців став студент четвертого курсу історичного факультету ЗНУ Сергій Ващенко. Він запропонував створити додаток для пішохідної та велосипедної навігації островом Хортиця.

«Існує проблема, що на острові складно розібратися з навігацією, якщо ти рухаєшся велосипедом. Результатом проекту має стати створення мобільного додатку, за допомогою якого можна буде не лише зручно пересуватися Хортицею, але й познайомитися з історичними місцями заповідника та познайомити людей, які теж йдуть на прогулянки з велосипедом», – розповів Сергій Ващенко.

На конкурсу також отримали перемогу дві ідеї четвертокурсниці факультету іноземної філології ЗНУ Ірині Ульченко. Дівчина пропонує створити зимівник для тварин та спеціальну стежку для прогулянок босоніж.

«Я дуже хотіла зробити свій внесок у розвиток Хортиці, тому подавала до участі свої ідеї. Сьогодні ці ідеї разом з командою будуть доопрацьовані та перетворяться у справжні проекти. Перша ідея – це створення на біостанції Запорізького національного університету на Хортиці зимівника для тварин. Також я пропоную встановити поряд камери, за допомогою яких люди зможуть спостерігати за ними, та інформаційні стенди, – розповіла переможниця конкурсу. – Наступна ідея – це стежка протяжність близько, по якій треба буде гуляти босоніж. Аналог такої стежки я побачила, коли відвідувала Карпати. На дистанції вона буде поділена на секції з різних природних матеріалів: піску, гальки, деревини тощо. Мені здається, що Хортиця – ідеальне місце для втілення такої ідеї».

«Хортиця – втілення мрій» – це конкурс ідей серед студентів Запорізького національного університету, як удосконалити Хортицю. Це спільний проєкт ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій», ПАТ «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національного заповідника «Хортиця».

Нагадаємо, що цього року Національний заповідник «Хортиця» потрапив до списку Національної програми «Велика реставрація». Острів хочуть перетворити й зробити максимально цікавим і комфортним для туристів.

Реставрація Національного заповідник «Хортиця» стала прикладом потужного партнерства державної та місцевої влади, а також соціально відповідального бізнесу – Групи Метінвест. Група Метінвест стала партнером національного проєкту відродження Хортиці та виступила ініціатором розробки концепції оновлення заповідника.

23 квітня в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» відбулося підписання меморандуму між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією і комбінатом «Запоріжсталь» Групи Метінвест про співпрацю з комплексного відновлення острова Хортиці.

Нагадаємо, до Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» у рамках «Великої реставрації» створює унікальний формат осмислення історії – аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності».


Читайте також:

Відчуй місце сили: відбулася всеукраїнська презентація брендингу запорізької Хортиці

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» у Instagram!

0