USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій ОВА розповіли, як будуть відновлювати зруйновані росіянами багатоповерхові будинки

У Запорізькій ОВА розповіли, як будуть відновлювати зруйновані росіянами багатоповерхові будинки

Чотири частково зруйновані багатоповерхові будинки, пошкоджені внаслідок російських атак, будуть відновлювати за кошти міської влади, відбудовою інших сімох будинків буде опікуватися Державне агентство з відновлення та розвитку інфраструктури України.

Про це голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко повідомив під час прес-конференції з нагоди 100 днів роботи на посаді очільника регіону.

Більше про це – у статті за посиланням: Повернення територій та відбудова після руйнувань: голова Запорізької області розповів про підготовку до деокупації

«Допомога постраждалим від війни – важливий напрям нашої роботи. Це питання знаходиться під особистим контролем президента України. Як ви пам’ятаєте, 22 березня, коли глава держави був у Запоріжжі на вулиці Запорізькій,  він дав чіткі завдання щодо удосконалення нашої роботи щодо допомоги постраждалим», – розповів Юрій Малашко. –  У рамках цього по 11 нашим будинкам в місті Запоріжжі вже зроблено чотири проєктно-кошторисні документації. Ще сім проєктно-кошторисних документацій вже на етапі експертизи».

За темою: Післявоєнна «зелена» відбудова Запоріжжя: яким має бути відновлення зруйнованих будинків

Нагадаємо, в рамках Програми відбудови житлового фонду міська рада виділила з бюджету на початок відновлювальних робіт у чотирьох частково зруйнованих багатоповерхівках 98 мільйонів гривень (пр. Соборний, 151 – 25 мільйонів, вул. Кияшка, 22 – 20 мільйонів; вул. Сталеварів, 16 – понад 27,8 мільйонів; вул. Зестафонська, 10 – 25 мільйонів).

Як вже писав «Перший Запорізький», наприкінці травня розпочнеться відновлення багатоквартирного будинку за адресою проспект Соборний, 151. 50 мільйонів гривень на перший етап робіт виділить «Запоріжсталь» Групи Метінвест

Крім того, на початку червня після завершення всіх передбачених законодавством процедур планують розпочати відновлювальні роботи у багатоповерховому будинку по вулиці Кияшка, 22, який першим постраждав внаслідок російського ракетного удару.

«По чотирьом домівкам вже є розуміння, що вони будуть відновлюватися за кошти  місцевої влади. Про сім будинків обласною військовою адміністрацією були надані обґрунтування до Міністерства інфраструктури для того, щоб держава виділила кошти. Відбудова відбудеться за кошт Державної агенції з відновлення. Ми працюємо в цьому напрямку, і я думаю, що в ближчий час у нас вже буде інформація по відновленню», – розповів голова ОВА.

За словами Юрія Малашка, у Запорізькій області в реєстр по відновленню вже внесено близько 6631 об’єкт. Зокрема, 4,5 тисяч житлових будинків. Власникам пошкодженого майна у майбутньому нададуть компенсацію на відновлення або сертифікат на придбання нового житла.

У Запорізькій ОВА розповіли про величезні масштаби руйнувань прифронтових міст та сіл: деякі з них відновити вже не зможуть


Читайте також:

Влада спрямує понад 700 мільйонів гривень на посилення оборони  Запорізької області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0