USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій ОВА розповіли про величезні масштаби руйнувань прифронтових міст та сіл: деякі з них відновити вже не зможуть

У Запорізькій ОВА розповіли про величезні масштаби руйнувань прифронтових міст та сіл: деякі з них відновити вже не зможуть

У Запорізькій області зруйновано вже понад 6,6 тисяч об’єктів житлової, соціальної та бізнес-інфраструктури. Зокрема – 4,5 тисяч житлових будинків.

Про це голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко повідомив під час прес-конференції з нагоди 100 днів роботи на посаді очільника регіону.

Більше про це – у статті за посиланням: Повернення територій та відбудова після руйнувань: голова Запорізької області розповів про підготовку до деокупації

«У Запорізькій області по всій лінії фронту дуже кричуща ситуація. Збільшилися обстріли. Є населені пункти, по яким ворог б’є більше. Наприклад, Оріхів, Гуляйполе, Мала Токмачка. Є такі населені пункти, по яким б’ють менше. Внаслідок обстрілів руйнується інфраструктура, цивільні домівки. Страждають і, на жаль, гинуть люди. Війна – це горе, яке принесли до нас рашисти, – зазначив голова ЗОВА. – Але ми маємо бути стійкими, бо у період деокупації у нас буде ще більше роботи. Ворог сильно закріпився. Крім хаотичного мінування лінії фронту, вони також зробили опорні пункти, залили їх бетоном. Ми розуміємо, що це дуже складний  шлях, по якому треба нам буде пройти. Але Збройні сили готові».

За словами Юрія Малашка, серед населених пунктів у Запорізькій області будуть і такі, вже не зможуть відбудувати після перемоги.

«Це дуже болюче для нас питання. Ми бачимо, як люди потерпають від рашистської навали.  На жаль, за наявною інформацію, дійсно, є населені пункти, села, які можуть бути просто стерті з лиця землі. Залишилося 5-10 хат, відновлювати їх не матиме сенсу, – розповів голова Запорізької ОВА. – Маленькі села економічно невигідно відбудовувати і відновлювати. Тому ми будемо пропонувати людям сертифікати на придбання житла – не тільки в нашому, а й інших регіонах».

Існування багатьох населених пунктів території Запорізької області після завершення бойових дій буде залежати від роботи там підприємств. Наразі представники бізнесу запевняють обласну владу, що готові повернутися і працювати на деокупованій території.

А для жителів прифронтових населених пунктів до завершення бойових дій важливо фіксувати з допомогою правоохоронних органів та місцевої влади наслідки російських ударів. Це допоможе у майбутньому отримати компенсацію збитків.

«На сьогоднішній день в реєстр по відновленню вже внесено близько 6631 об’єкт. Зокрема, 4,5 тисяч житлових будинків. Найголовніше наразі – зареєструвати кожен пошкоджений будинок до реєстру пошкодженого майна, – розповів Малашко. – Після реєстрації комісія надасть відповідь щодо суми компенсації і надання сертифікату на відновлення або придбання нового житла».

Стало відомо, скільки вимушених переселенців зареєстровано у Запоріжжі


Читайте також:

Влада спрямує понад 700 мільйонів гривень на посилення оборони  Запорізької області

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0