USD: EUR:
... в Запорожье
У Запорізькій області російська пропаганда бреше про використання ЗСУ «брудних бомб»

У Запорізькій області російська пропаганда бреше про використання ЗСУ «брудних бомб»

Країни НАТО постачають Збройним силам України снаряди зі збідненим ураном, що нібито становлять радіаційну небезпеку для людей. Зокрема, такі небезпечні боєприпаси будуть використовувати у Запорізькій області під час контрнаступу.

Такий ворожий наратив, в рамках якого змушують мислити аудиторію, регулярно розповсюджує російська пропаганда.

Про це йде мова у матеріалі «Першого Запорізького» на основі результатів моніторингу telegram-каналів, які цілеспрямовано поширювали антиукраїнські фейки у березні-квітні 2023 року.

«Британские инструкторы обучали ВСУ применению боеприпасов с обеднённым ураном, пишет Declassified UK. Издание ссылается на YouTube-ролик Минобороны королевства, где инструкторы «начинают знакомить наводчиков, заряжающих и командующих с типами боеприпасов для танков Challenger 2». На лекции присутствовал в том числе американский военный инструктор. Это может ещё больше обострить напряжённость после утверждений Белого дома, что США не поставляют Киеву снаряды с обеднённым ураном, отмечается в материале. Украинских танкистов, которые закончили обучение на Challenger 2 в Британии, хотят задействовать в предполагаемом контрнаступлении» (Джерело: RT на русском, 27.03.23).

«Высокопоставленный чиновник министерства обороны Соединенного Королевства заявила о намерении передать Украине боеприпасов с обедненным ураном. По сути применение данных боеприпасов является использованием ядерного оружия. Если англичане сделают этот первый и безответственный шаг к развязыванию ядерного конфликта, то Российская Федерация будет вынуждена адекватно на это ответить.

Еще очень свежи в памяти результаты применения снарядов с обедненным ураном во время агрессии НАТО против Югославии. За первые десять лет на территории бывшей Югославии в несколько раз возросло количество онкологических заболеваний и составило более 60 тысяч человек, из них более половины (38 тыс.) умерли. Большое количество (более трех тысяч) пострадавших и среди натовских военнослужащих» (Джерело: Таврический казачок ZOV, 22.03.23).

Обережно, російська пропаганда!

«Владимир Путин про НАТОвские снаряды с обеднённым ураном: «У России есть чем ответить на боеприпасы с обеднённым ураном, у РФ очень много такого оружия, но она его пока не применяла» (Джерело: Владимир Рогов, 25.03.23).

Обережно, російська пропаганда!

«На сайте Зеленского появилась петиция с требованием запретить использование снарядов с обеднённым ураном, которые Лондон планирует передать Киеву. «Применение таких боеприпасов является преступлением против человечества и планеты, и оно недопустимо и аморально», – говорится в тексте обращения» (Джерело: Таврический казачок ZOV, 28.03.23).

Обережно, це – елемент російської пропаганди!

У березні в мережі проросійських ресурсів з аудиторією у Запорізькій області пропагандисти та блогери поширювали тезу про використання Україною снарядів зі збідненим ураном. Мовляв, у випадку вибуху такого снаряду збіднений уран переходить у стан високотоксичного аерозолю, який, потрапляючи в організм людини, призводить до мутації клітин і розвитку злоякісних новоутворень та генетичних порушень. Ворожа пропаганда поширює дезінформаційний меседж, що нібито в Югославії внаслідок використання таких боєприпасів кількість жертв онкологічних захворювань сягнула 38 тисяч цивільних людей та понад три тисячі серед серед натівських військовослужбовців.

Спростування: «Рівень поширення злоякісних пухлин серед дітей у Сербії приблизно такий самий, як у сусідній Хорватії, де боєприпаси зі збідненим ураном ніхто не застосовував. Про це йдеться в оприлюдненій в 2022 році доповіді Європейського регіонального бюро ВООЗ. Жодне серйозне розслідування досі не навело доказів, що саме на бомбардованих територіях Сербії вища захворюваність на рак», – у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки цифрами і фактами спростовують фейкову інформацію росіян.

На думку аналітиків проєкту EU vs Disinformation, у цьому випадку кремлівська пропаганда  намагається зобразити західну військову підтримку, як шкідливу для України та її громадян, а також намагається викликати у читача негативну психологічну реакцію, посилаючись на табу, пов’язане із застосуванням радіації. Таким чином РФ в черговий раз перекладає на Україну відповідальність за розгортання воєнних дій і вважає її разом з західними партнерами винною у ймовірній радіаційній загрозі для населення та навколишнього середовища.

Аналітики проєкту Disinfo Chronicle ГО «Детектор медіа» спростували меседж про те, що снаряди зі збідненого урану вважаються так званою брудною ядерною зброєю. Такі танкові снаряди використовують виключно через їхню властивість набирати більше обертів і ефективніше пробивати броню.

«Збіднений уран практично повністю складається з ізотопу U-238 із вкрай низькою радіоактивністю. Ба більше, росіяни й самі виробляють боєприпаси із сердечником зі збідненого урану – бронебійні снаряди «Свинець» та «Свинець-2», – повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Іноземні бойовики, провокації України щодо ЗАЕС і колоніальні наміри Польщі та Румунії: які фейки російська пропаганда просуває у Запорізькій області


Читайте також:

«Місто переповнене «іноземними найманцями»: російська пропаганда тиражує нахабний фейк про Запоріжжя

Російські пропагандисти виправдовують окупацію Запорізької АЕС та вигадують численні фейки про «обстріли ЗСУ»

Oтримуйте нoвини швидше з дoпoмoгoю нaшoгo Telegram-кaнaлa: https://t.me/onenews_zp

Підписуйтесь нa «Перший Зaпoрізький» в Instagram!

0